Міненерго оновило прогнозний баланс електроенергії на 2020 рік

Все про економіку та фінанси

Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища оновило прогнозний баланс електроенергії на 2020 рік, пише Liga.net.

Як зазначається, в 2020 році загальне виробництво електроенергії в Україні складе 143,09 млрд кВт-год. Це на 6,3% менше, ніж в попередній редакції річного балансу.

Найбільше, згідно з документом, виробництво електроенергії має впасти на атомних і теплоелектростанціях. АЕС, за інформацією Мінекоенерго, в 2020 році можуть згенерувати 73,7 млрд ​​кВт-год (-9,42%), ТЕС - 38,87 млрд ​​кВт-год (-8,4%). Виробництво гідроелектростанцій має впасти на 8,4% - до 6,35 млрд кВт-год.

При цьому генерація на ТЕЦ і ВДЕ, навпаки, може зрости. За підрахунками міністерства, теплоелектроцентралі згенерують в 2020 році 11,1 млрд кВт-год (+0,4%), а "зелені" електростанції - 11,37 млрд ​​кВт-год (+11%).

Оновлений прогноз також передбачає скорочення імпорту електроенергії на 10% - до 5,1 млрд кВт-год, і експорту - на 21%, до 6,9 млрд кВт-год.

Як повідомляє прес-служба міністерства, в новому балансі враховано безпечний і оптимальний графік роботи атомних енергоблоків, який дозволить “Енергоатому” провести відкладені ремонти.

Також, зазначають в Мінекоенерго, новий баланс дозволить забезпечити сталу роботу вугільного сектора, який "є одним з найважливіших елементів енергонезалежності України".

Надалі міністерство обіцяє реформувати механізм ПСО на ринку електроенергії, щоб дати можливість “Енергоатому” брати участь в різних сегментах ринку, а також зменшити фінансовий дефіцит ДП “Гарантований покупець”.

Раніше видання "БізнесЦензор" писало, що згідно з новим прогнозним енергетичним балансом на 2020 рік, який був затверджений Мінекоенерго, вироблення електроенергії держкомпанією НАЕК "Енергоатом" буде скорочена до половини існуючої потужності.

Обмеження стосуються 10 енергоблоків всіх чотирьох АЕС в Україні: Запорізької (ЗАЕС), Рівненської (РАЕС), Південно-Української (ПУАЕС), Хмельницької (ХАЕС) 

Як відомо, 85% електроенергії НАЕК "Енергоатом" продає для ДП "Гарантований покупець" за низькою фіксованою ціною 567 грн за МВт*год, для забезпечення дешевої електроенергії населенню та компенсації зеленого тарифу.

Електроенергія з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) продається по "зеленому" тарифу. У 2020 році середньозважений "зелений" тариф становить близько 4280 грн за МВт*год.

Решта електроенергії, включаючи теплову (близько 30% в загальній генерації), продається на ринку. 29 квітня на ціноутворюючому сегменті ринку "Ринку на добу вперед" (РСВ) в об`єднаній енергосистемі України середньозважена ціна електроенергії склала близько 1550 грн/МВт*год.

Більшу частину (близько 65%) теплової генерації забезпечує холдинг ДТЕК Ріната Ахметова.

Раніше НАЕК "Енергоатом" був змушений вивести в простій енергоблоки ЗАЕС-2 і РАЕС-3 через балансові обмеження.