ЗМІ: ДФС підозрює фірми з орбіти "Трейд Коммодіті" в ухиленні від податків на 920 млн

Все про економіку та фінанси

Слідче управління фінансових розслідувань ДФС підозрює компанії з орбіти "Трейд Коммодіті" в ухиленні від сплати податків на суму 920,5 млн грн. Про це йдеться в ухвалі Жовтневого райсуду Дніпропетровська від 2 липня, яким слідчий суддя санкціонував арешт вилучених під час обшуків документів компанії, пише "БізнесЦензор" з посиланням на галузеве видання enkorr.

Згідно з матеріалами справи, розслідування розпочато в червні 2019 року, в ньому фугірують 11 юридичних осіб: "Фірма Фідея", "Торум", "Софт Оіл", "Голд Систем", "Ферст Груп", "Август Пром", "Оптимус Конекшн", "Ітіолі", "Скай Торг", "Метал Оіл" і "Мерген".

"Невстановлені особи в період 2018-2019 років діючи за попередньою змовою, використовуючи підконтрольні підприємства (перераховані вище 11 юридичних осіб, - ред.) створили злочинну схему з імпорту паливно-мастильних матеріалів, в тому числі підакцизної групи товарів, шляхом заниження об`єкта оподаткування, ухиляючись від сплати акцизного податку на суму 767,05 млн грн і ПДВ на суму 153,41 млн грн", - йдеться в матеріалах справи.

За даними ДФС, схема ухилення від сплати податків полягає в додаванні до дизельного палива масла і палива для реактивних двигунів (РТ) і продаж цієї суміші під виглядом дизельного палива. Це мало економічно сенс, оскільки ставка акцизу на РТ була в 7 разів нижчою, ніж на дизпаливо (21 євро за тис. л для РТ проти 139,5 євро за тис. л для дизпалива), а масло і зовсім не обкладається акцизним податком.

Як зазначає видання, з огляду на оприлюднену ДФС суму несплаченого акцизу 767,05 млн грн, мова може йти про приблизно 170 тис. тонн авіагасу, який шляхом змішування був реалізований під виглядом дизельного палива.

25-27 червня ДФС в рамках цього розслідування провела ряд обшуків в місцях зберігання палива групою "Трейд Коммодіті", вилучивши журнали обліку надходження палива і реєстрації проб нафтопродуктів.

Розслідування ДФС стосується тільки 2018 і 2019 років і було розпочато після інциденту з заарештованою в порту Миколаєва партією масла об`ємом 11,5 тис. тонн, яке призначалося для "Трейд Коммодіті".

При цьому перші сигнали про нецільове використання гасу почали надходити ще в кінці 2016 року. Всього, за оцінками "Консалтингової групи А-95", в 2017-2018 роках повз кінцевих споживачів пройшло 335 тис. тонн гасу і збитки держбюджету від цього сягали 1,5 млрд грн.

Для боротьби з нецільовим використанням авіагасу з 1 січня 2019 року набули чинності зміни до Податкового кодексу, що передбачають десятикратне збільшення ставки акцизу на авіаційний гас, якщо імпортер або виробник не підтвердять, що паливо було використано для заправки літаків або поставки для Міноборони і Держрезерву. Після цього за підсумками 5 місяців 2019 року імпорт авіагасу скоротився в 1,8 рази. У компанії групи "Трейд Коммодіті", які були лідерами за обсягами поставок, зменшили імпорт в 3,5 рази.

Як повідомлялося, Господарський суд Дніпропетровської області 7 травня відкрив провадження у справі про визнання банкрутом ТОВ "Трейд Коммодіті", а також ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Офіс великих платників податків ДФС в рамках цієї справи заявив про грошові вимоги до боржника на 525 млн грн. Крім того, ТОВ "Глобус" подало заяву про визнання його вимог на 549 ​​млн грн, а "Центренерго" - про вимоги на 336 млн грн.

Група "Трейд Коммодіті" на початку 2016 року стала активним учасником державних тендерів. За результатами 2018 року на неї припадало 35% всіх поставок палива на Міноборони (в 2017 році - 60%) і 40% - на "Укрзалізницю" (у 2017 році - 50%).

В цілому з 2015 року група пов`язаних з "Трейд Коммодити" компаній отримали підрядів на поставку пально-мастильних матеріалів на 17 млрд грн.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року детективи НАБУ затримали заступника міністра оборони Ігоря Павловського і директора департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони Володимира Гулевича у справі про переплату 150 млн грн при закупівлі палива у "Трейд Коммодіті".

Слідчі НАБУ затримували одного з інвесторів "Трейд Коммодіті" Володимира Трофименко.

Бізнесмен Андрій Адамовський визнавав, що фінансує "Трейд Коммодити".