ДБР проводить обшуки в ДФС щодо мирової угоди з Philip Morris

Все про економіку та фінанси

Представники Державного бюро розслідувань (ДБР) у п`ятницю розпочали обшуки в Державній фіскальній службі в Києві, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в правоохоронних органах.

За його даними, слідчі дії пов`язані з вилученням документів, що стосуються підписання мирової угоди між компанією "Філіп Морріс" і Україною.

Згодом в ДБР підтвердили факт обшуків у ДФС, які стосуються можливих незаконних дій керівництва ДФС України.

"Справді, ДБР проводить обшуки в ДФС, на Харківській митниці. В Головному управлінні ДФС у Харківській області триває виїмка документів. Це провадження стосується можливих незаконних дій керівництва ДФС України, Головного управління ДФС у Харківській області та харківської митниці", - повідомили в прес-службі ДБР у п`ятницю.

У бюро зазначили, що попередньо відомо: чиновники не здійснювали митного контролю за товарами одного з великих міжнародних виробників тютюнової продукції, і керівництво ДФС ухвалило рішення про скасування фінансових санкцій стосовно цього товаровиробника, внаслідок чого держбюджет міг недоотримати кошти сумою 650 млн грн.

ДФС повідомила, що в її центральному апараті Державної фіскальної служби та ГУ ДФС у Харківській області тривають обшуки.

"Вони пов’язані з підписанням Мирової угоди між компаніями «Філіп Морріс Інтернешнл Інк.» (США), «Філіп Морріс Глобал Брендс Інк.» (США), «Філіп Морріс Брендс Сарл» (Швейцарська Конфедерація), ПрАТ «Філіп Морріс Україна» та Україною відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2018 року №946-р", - уточнюється в повідомленні.

«ДФС докладає максимум зусиль для забезпечення прозорості і відкритості своєї діяльності і підтвердженням цього є підписання зазначеної Мирової угоди. Це було колегіальне рішення, як розуміємо. Цьому передувала робота Міжвідомчої робочої групи з питань досудового врегулювання спору при Мін`юсті», - зазначив в.о. голови ДФС Олександр Власов.

За словами гендиректора ПрАТ «Філіп Морріс Україна» Міхаіла Александракіса підписання цієї угоди, надало можливість компанії продовжити ведення бізнесу в Україні. Міхаіл Александракіс також зазначив, що процес підписання угоди відбувався прозоро та відповідно до світових стандартів здійснення таких процедур.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів 5 грудня 2018 року затвердив проект цієї мирової угоди, що передбачає скасування ДФС податкових повідомлень-рішень на загальну суму 635,3 млн грн.

Уряд доручив в.о. глави ДФС Олександру Власову підписати мирову угоду, що й було зроблено 31 січня 2019 року.

У березні 2015 року ПрАТ "Філіп Морріс Україна" отримало від Харківської митниці дозвіл на використання режиму давальницької переробки на митній території України на період з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року. Однак згодом головне управління ДФС у Харківській області провело позапланову перевірку, за результатами якої 14 червня 2016 року ухвалило податкові повідомлення-рішення, якими зобов`язало компанію сплатити ввізне мито, додатковий імпортний збір і ПДВ на імпорт матеріалів, а також штрафні санкції на загальну суму 635,3 млн грн.

"Філіп Морріс Україна" розцінила дії ДФС як тиск на компанію, після чого сторони розпочали судовий спір. Через його затягування Philip Morris International заявив про намір подати на Україну до міжнародного інвестиційного арбітражу.

Philip Morris International - один із найбільших світових виробників тютюнових виробів. Випускає сигарети більше ніж на 50 фабриках, продає їх у 180 країнах. В Україні компанія працює понад 20 років. Виробляє продукцію на фабриці в Харківській області.