ЗМІ: банківські рахунки боржників по аліментам будуть автоматично арештовувати

Все про економіку та фінанси

16 квітня Міністерство юстиції видало наказ №1203/5 «Про затвердження автоматичного арешту коштів боржників на рахунках в банках по виконавчих провадженнях про стягнення аліментів», який передбачає автоматичне списання банками з рахунків клієнтів їх боргів по аліментам. У травні НБУ проінформував банки про цей документ телеграмою №57-0007/24847, пише ubr.ua.

Як зазначають журналісти, наразі автоматичне списання боргів ще не запущено. Банки поки не знають, у кого і скільки треба списувати, а виконавча служба мало поінформована про переміщення грошей аліментників по рахунках. Вони спілкуються тільки в паперовій формі офіційних запитів і рішень, що дуже повільно, і дозволяє боржникам швидко виводити кошти. Автоматичний обмін інформацією тільки збираються налагодити.

Згаданим наказом Мін`юст зобов`язав підприємство «Національні інформаційні системи» в тримісячний термін (до 16 липня 2019 роки) розробити порядок автоматичного взаємодії банкірів з виконавцями, з якого все повинно початися.

Всього було дано два доручення:

- розробити регламент інформаційної взаємодії в електронному вигляді, і оприлюднити його на своєму сайті;
- вжити заходів для забезпечення готовності автоматизованої системи виконавчого провадження до інформаційної взаємодії в електронному вигляді, і проінформувати Нацбанк.