Податкові законопроекти №1209 і №1210 будуть пом`якшені, - Железняк

Все про економіку та фінанси

Законопроекти №1209 і №1210, які вносять зміни до податкового законодавства, буде повторно внесено до Верховної Ради, але їх редакція буде "м`якша", повідомив народний депутат Ярослав Железняк ("Голос"), пише "Інтерфакс-Україна".

"Вони не підуть на перше читання такими, як вони є. Через різні причини: точно будуть зміни щодо розділу про імплементацію плану BEPS, зокрема зміни з трансфертного ціноутворення. Найближчим часом ви побачите редакцію, яка буде набагато м`якша", - сказав Железняк, відкриваючи обговорення законопроектів у комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики у вівторок.

За його словами, зміни також стосуються податкового блоку в цих законопроектах.

"Ці законопроекти не можуть іти до першого читання такими, якими вони є. Це консолідована позиція комітету", - наголосив Железняк.

Він також зазначив, що законопроект №1210 не планується розглядати "в турборежимі" та приймати за основу й у цілому.

"Тобто буде як мінімум два тижні на внесення поправок до другого читання", - сказав він.

Як повідомлялося, законопроект №1210 з поправками до Податкового кодексу розкритикували Спілка українських підприємств, Європейська Бізнес Асоціація та інші представники бізнесу.

Законопроекти №1209 і №1210 пропонують поправки до законодавства "Про вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" в нинішній редакції пропонують упровадити оподаткування експортних операцій за ставкою 20% ПДВ (оподатковувати різницю собівартості та ціни продажу), вилучити з податкового кодексу положення про особисту відповідальність податкових інспекторів, збільшити штрафні санкції за порушення термінів реєстрації податкових накладних, навіть за неоподатковуваними та пільговими операціями, передбачити оподаткування курсових різниць, зазначили в бізнес-асоціації.