Зеленський звільнив Безсмертного з ТКГ щодо Донбасу

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський своїм указом звільнив Романа Безсмертного з посади представника України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу, пише "Українська правда".

Цьому передувала заява Безсмертного про те, що Україна після загибелі 4 військових під Павлополем на Донбасі мала б призупинити участь у Мінському процесі до зустрічі лідерів країн "нормандського формату" – України, Росії, Німеччини та Франції.

P.S.

Увечері 13 серпня Р. Безсмертний заявив журналістам, що вважає свою публічну позицію причиною звільнення з ТКГ, констатує "Радіо Свобода".

«У мене таке враження, що біля президента немає жодної людини, яка здатна подивитися, що могло трапитися 6-го числа. Я намагався їм пояснити. Невипадково в 10:20 уперше за всю історію обстріл відбувається в денний час, коли діють спостерігачі СММ ОБСЄ, коли включені камери, коли над місцем обстрілу знаходиться безпілотник. О 13:20, рахуйте уважно, відбувається перехід у Станиці Луганській (представників угруповання «ДНР» – ред.) Дейнего і Кобцевої, о 14:20 заява (ватажка угруповання «ДНР» – ред.) Пушиліна, о 15:20 – заява засобів масової інформації Росії. Вам не здається, що це сценарій?» – запитав Безсмертний.

«А тепер уявіть собі ситуацію. О 13:20 в Станиці Луганській на рівні польових командирів знають, що трапилося в Павлополі. Як ви думаєте, Дейнего і Кобцева покинули б цю ситуацію у вигляді решета чи просто пустого місця? Той хто не розуміє, що насправді відбулося 6 серпня, він або ідіот, або дурак», – твердить колишній представник України в Тристоронній контактній групі.

Безсмертний вважає, що після обстрілу, жертвами якого 6 серпня в Павлополі стали четверо українських військових, Україна мала вийти з Мінського процесу до того моменту, поки не були б знайдені та покарані особи, що здійснили обстріл.

Четверо українських військових загинули 6 серпня на Донбасі внаслідок обстрілів з боку підтримуваних Росією бойовиків.

Того ж дня представники збройного угруповання «ЛНР» Владислав Дейнего та Ольга Кобцева, які перейшли на підконтрольну українській владі територію в Станиці Луганській, заявили, що бойовики, нібито згідно з Мінськими домовленостями, мають контролювати і населений пункт Щастя.

Першою реакцією української влади на загибель військових поблизу Павлополя стала заява секретаря РНБО Олександра Данилюка, що порушення бойовиками домовленостей про перемир’я «не залишиться без уваги».

Наступного дня, 7 серпня, президент України Володимир Зеленський зателефонував російському лідерові Володимиру Путіну з проханням «вплинути на ту сторону» для припинення обстрілів.

На прохід представників угруповання «ЛНР» до Станиці Луганської відреагувала перший віцеспікер Верховної Ради восьмого скликання Ірина Геращенко, яка не є членом чинної владної команди.