Зеленський зустрівся з виробниками цигарок

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський провів зустріч з найбільшими виробниками тютюнової продукції в Україні, повідомляє прес-служба глави держави.

Як зазначається, учасники обговорили ситуацію на ринку, зокрема, інформацію щодо можливого перенесення хед-офісів компаній та зупинки роботи деяких тютюнових виробників.

«Для нас важливе зростання інвестицій в економіку України, бо це – збільшення кількості робочих місць і податкових надходжень», – зазначив Глава держави.

Президент наголосив, що тютюнові компанії є одними з найбільших платників податків, і податкові надходження зростають: за 9 місяців поточного року відрахування до бюджету збільшилися на 7,5% – майже до 30,5 млрд грн.

Глава держави підкреслив, що для України є важливим питання покращення бізнес-клімату та забезпечення прогнозованості державної політики й регулювання ринків. Також, за його словами, у пріоритеті – боротьба з монополіями та побудова конкурентних ринків.

Володимир Зеленський відзначив зацікавленість у нарощуванні експорту тютюнових виробів, виготовлених в Україні.

Крім того, було зроблено акцент на необхідності вирішення проблеми тіньового ринку тютюнових виробів.

У зустрічі взяли участь представники «Бритіш Американ Тобакко», «Філіп Морріс Україна», «Джей Ті Ай» та «Імперіал Тобакко», виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) Анна Дерев’янко, а також міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, міністр фінансів Оксана Маркарова, голова Державної податкової служби Сергій Верланов, голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв та голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. 

P.S.

Як пише Liga.net, тютюнова компанія "Бритіш Американ Тобакко Україна" має намір відновити виробництво на своїй фабриці в Прилуках 8 листопада.

"Ми провели зустріч з президентом України Володимиром Зеленським та міністрами уряду... Ми почули слова підтримки і запевнення про швидке вирішення проблеми, яка заподіяла шкоду нашій індустрії та економіці країни в цілому. Тому, незважаючи на деяку невизначеність з долею закону №1049, але покладаючись на гарантії президента, ми плануємо поступово відновити виробництво в Прилуках, починаючи вже з 8 листопада 2019 року", - сказав Саймон Уелфорд, генеральний директор групи "Бритіш Американ Тобакко Україна".

Раніше British American Tobacco після зустрічі з прем`єром заявила про можливе скасування поправки і відновлення після цього виробництва на заводі В.А.Т.-Прилуки.

1 жовтня BAT зупинила виробництво на заводі В.А.Т.-Прилуки.

Інша велика тютюнова компанія JTI Україна подала заяву в ДПС щодо повернення сплаченого акцизного податку на 350 млн грн через норми законопроекту №1049 про фіксовану маржу для продавців цигарок.

Законопроект №1049 Верховна Рада прийняла 4 жовтня. Документом регулюється торговельна націнка на сигарети на рівні 7 і 13%. У зв`язку з цим компанії Філіп Морріс, Джей Ті Інтернешнл Компанії, Бритіш Американ Тобакко та Імперіал Тобакко, які контролюють 90% ринку сигарет в Україні, заявили про плани закрити свої українські фабрики.

У вересні BAT оголосила про плани з 2020 року перенести регіональний центр з Києва до Румунії через "непрогнозовану фіскальну та регуляторну політики уряду України".