Зеленський зустрівся з банкірами - говорили про нового главу НБУ

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський провів консультації з керівництвом НБУ та учасниками фінансового ринку щодо кандидатури нового голови НБУ, повідомляє прес-служба глаив держави.

Як зазначається, зокрема, відбулися зустрічі президента із заступниками голови Нацбанку, керівниками державних і приватних банків, а також керівництвом банківських організацій і установ.

У зустрічах брали участь прем`єр Денис Шмигаль, керівник Офісу президента Андрій Єрмак, його заступниця Юлія Ковалів, міністр фінансів Сергій Марченко, голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Під час перемовин детально обговорювався стан фінансового сектору держави та можливий вплив на банківський ринок заяви Якова Смолія про відставку з посади голови НБУ.

В. Зеленський наголосив на відданості принципу незалежності центрального банку та необхідності збереження його інституційної спроможності.

«Незалежний Національний банк – це запорука макроекономічної стабільності держави та гарантія добробуту українців. Тому я як Президент відстоюватиму незалежність НБУ за будь-якого керівництва як основу фінансової та макроекономічної стабільності нашої держави», – зазначив В. Зеленський.

Крім того, були обговорені можливі кандидатури нового голови НБУ.