Зеленський заветував закон про верифікацію соцвиплат

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський наклав вето на законопроект №1231 "Про верифікацію та моніторинг державних виплат" (автор - глава податкового комітету ВР Данило Гетманцев).

Разом з тим, у Міністерстві фінансів зауважують, що президентське вето не ставить хрест на документі.

За словами заступника міністра фінансів Павла Ходаковського, воно “спричинене суто технічною неузгодженістю із прикінцевими положеннями, яка скоро буде усунута”.

“Я певен, що парламент невдовзі підтримає цей законопроєкт із пропозицією Президента. Для запровадження верифікації в цілому це означає несуттєву затримку", - зазначив заступник глави Мінфіну.

У Мінфіні наголошують, що верифікація держвиплат спрямована на те, щоб допомогу з державного бюджету отримували саме ті, кому вона потрібна. Верифікація проводиться в інтересах людей, яким дійсно необхідна допомога, та усіх чесних платників податків.

Верифікація державних виплат – це комплекс заходів зі збору та перевірки достовірності інформації, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних суб’єктів надання інформації.