Зеленський запропонує ВР відкласти штрафи для "євробляхерів", - Рябошапка

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський внесе законопроект про відтермінування штрафів за нерозмитнені автомобілі для розгляду на першому засіданні новообраної Верховної Ради. Про це зазначив заступник керівника Офісу президента Руслан Рябошапка на нараді за участі заступника міністра інфраструктури Юрія Лавренюка, голов Державної митної служби Максима Нефьодова та представників автомобілістів, пише "Укрінформ".

"Понад місяць тому Президент звертався до парламенту з ініціативою відстрочити непропорційно жорсткі санкції за порушення термінів розмитнення ввезених з-за кордону автомобілів і пропонував розглянути це питання на позачерговому засіданні. Проте Верховна Рада VIII скликання тоді відмовила Президенту. Наразі цей законопроект є пріоритетним, і він буде знову внесений для розгляду на першому ж засіданні парламенту нового скликання. Верховна Рада має підтримати законопроект, і штрафні санкції будуть відтерміновані", - сказав Рябошапка.

За його словами, застосування штрафних санкцій планують відкласти на три місяці, протягом яких планується напрацювати законодавчі ініціативи для врегулювання проблем, які виникають при розмитненні автомобілів, і встановлення пропорційних штрафних санкцій у разі порушення законодавства.

"Чинне законодавство є недосконалим. У багатьох випадках його неможливо реалізувати. Сьогодні на нараді була досягнута домовленість про створення робочої групи на базі парламенту, яка напрацює необхідні зміни з урахуванням пропозицій, що надійдуть від представників автомобілістів", – підсумував заступник керівника ОП.

За різними оцінками, на сьогодні в Україні налічується близько 800 тисяч нерозмитнених автомобілів.

Згідно з чинним законодавством 22 серпня набувають чинності штрафні санкції за перевищення терміну перебування на території України нерозмитнених автомобілів (до 170 тисяч гривень або конфіскація транспортного засобу за рішенням суду).