Зеленський ветував закон про конкурси на держслужбу

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський 18 лютого ветував закон №4531 "Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби". Відповідні дані вказані в картці закону на сайті Верховної Ради, пише Lb.ua.

18 лютого, закон було повернуто із пропозиціями президента.

"Готується на розгляд з вето президента", - йдеться в графі про стан проходження розгляду закону.

Верховна Рада на засіданні 16 лютого відновила проведення конкурсів на державну службу, скасованих у квітні на період карантину. За цей час понад 22 000 осіб були призначені без конкурсів. Це більше 10% від загального числа держслужбовців.

ВР проголосувала за поправку, яка дає право в.о міністра приймати рішення щодо розпорядження бюджетними коштами та підписувати накази міністерства, у разі якщо він перебуває в статусі в.о до 60 днів. В першу чергу це було зроблено з тією метою, щоб Вітренко зміг підписати накази про виплату заборгованості по зарплатах шахтарям. 

P.S.

Як пояснює Офіс президента, В. Зеленський просить ВР вилучити із законопроекта норми щодо обмеження виконання повноважень заступниками міністра, якщо посада міністра є вакантною.

У повідомленні наголошується, що президент підтримує необхідність відновлення конкурсів на посади державної служби, які були призупинені через обмежувальні заходи у зв`язку з поширенням коронавірусу.

Водночас Володимир Зеленський звертає увагу Верховної Ради, що положення, у яких ідеться про виконання першим заступником міністра чи заступниками міністра (у період, коли посада міністра є вакантною) лише окремих повноважень міністра, є неприйнятними, адже порушують конституційні норми щодо призначення за поданням прем’єр-міністра членів уряду України.

"Якщо протягом тривалого часу народні депутати не призначають міністра - а таке не раз у нас бувало, - ці норми закону призведуть до паралічу діяльності всього міністерства. У країні, яка воює та бореться з коронакризою, коли рішення треба прийняти негайно, таке неприпустимо", – зазначив Володимир Зеленський.

Тому глава держави пропонує парламенту вилучити ці норми та розраховує на повну підтримку з боку народних депутатів.