Зеленський та Георгієва обговорили збільшення суми підтримки МВФ для України

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою щодо співпраці України з МВФ, повідомляє прес-служба глави держави.

Як зазначається, сторони обговорили фінансово-економічну ситуацію в Україні у зв’язку з поширенням коронавірусу.

“Володимир Зеленський поінформував очільницю Міжнародного валютного фонду про стан справ у нашій країні та заходи, вжиті для запобігання поширенню COVID-19.

Також співрозмовники обговорили розширення програми співпраці України з МВФ для підтримки подальших реформ у нашій країні та подолання викликів, що стоять перед українською економікою у зв’язку з поширенням коронавірусу, а також кроки щодо імплементації цієї програми”, - йдеться в заяві Офісу президента.

«Ми обговорили збільшення суми підтримки України з боку Фонду в час великих викликів для економіки, пов’язаних зі світовою пандемією. Україна свідома, що сьогодні потрібно діяти активно та швидко, щоб мінімізувати негативний вплив пандемії та пов’язаних з нею обмежень на економіку й добробут громадян», – зауважив В. Зеленський.

«Мала дуже конструктивну розмову з Президентом Володимиром Зеленським і висловила нашу підтримку Україні, оскільки країна стоїть перед величезними викликами у зв’язку з поширенням коронавірусу COVID-19», – зазначила К. Георгієва.

Сторони також домовилися координувати спільні дії щодо розширення програм підтримки України міжнародними партнерами, зокрема щодо збільшення їхнього обсягу, резюмується в повідомленні Офісу президента України.

P.S.

За даними джерела "Економічної правди", влада України розраховує залучити в МВФ збільшене фінансування до 10 млрд дол, яке буде включати в себе 5,5 млрд дол по трирічній програмі та 4,5 млрд дол для подолання коронавірусу.

Раніше МВФ заявляв, що для боротьби з коронавірусом країни зможуть скористатись додатковими інструментами підтримки. Йдеться про механізм пришвидшеного кредитування (Rapid Credit Facility, RCF) та інструмент швидкого фінансування (Rapid Financing Instrument, RFI).

"ЕFF [програма розширеного фінансування] – зрозумілий нам інструмент підтримки, по якому досягнуто попередньої згоди на 5,5 млрд доларів. Можна збільшити обсяг цієї програми, і віддати повністю або частково уряду, перший, збільшений з 0,6 до 2-2,5 млрд доларів транш на перекриття нагальних потреб у зв’язку з коронавірусом", – повідомив виданню співрозмовник в НБУ.

Водночас за інформацією "Українських новин", між офіційним Києвом та Фондом йдуть перемовини щодо фінансування на 9,5 млрд дол, а загальний розмір першого траншу може скласти 3 млрд дол (2 млрд дол по програмі EFF та 1 млрд - по RFI).

"Ще один варіант, який поки не можна виключати - можливість розширення EFF без надання RFI, але з можливістю використовувати частину коштів для покриття бюджетних проблем", - додає інформагентство.

Як зауважується, обов`язковими попередніми умовами для затвердження EFF лишається прийняття закону про банки, який повинен зробити неможливим повернення виведених з ринку банків колишнім власникам, і закон про ринок землі. За словами співрозмовника агентства, закон про банки обов`язковий на 100%, а щодо закону про землю можлива відстрочка.