Зеленський: США є і будуть ключовим союзником України

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський наголосив, що Сполучені Штати Америки є і будуть ключовим союзником України. Після переговорів з Державним секретарем США Майком Помпео Глава Української держави заявив, що візит Держсекретаря в Україну знаковий і яскраво демонструє послідовну та всебічну підтримку нашої країни з боку США, повідомляє прес-служба Президента України.

«Ми високо цінуємо зусилля Президента Трампа та його адміністрації у цих справах», – зазначив Володимир Зеленський у заяві для ЗМІ.

Також Президент подякував Майку Помпео за особисту тверду й непохитну позицію щодо територіальної цілісності та суверенітету України.

Крім того, сторони підкреслили, що показовим прикладом партнерства двох держав стала чітка та злагоджена робота під час трагедії з українським літаком в Ірані.

Володимир Зеленський також відзначив ефективну та дієву санкційну політику США, яка допомагає протистояти наявним викликам. Ідеться, зокрема, про питання енергетичної безпеки та будівництво «Північного потоку – 2».

Зі свого боку Держсекретар США Майк Помпео заявив, що Україна є важливою державою, а не лише географічним серцем Європи.

«Це фактично оплот і фортеця між Східною Європою та авторитаризмом. Безумовно, це країна, яка годує європейців, підтримує труби, що обігрівають Європу», – підкреслив Державний секретар США. 

За словами Володимира Зеленського, системна підтримка України має широкий двопартійний консенсус у Конгресі США.

«Про це свідчить, зокрема, обсяг програм допомоги на 2020 рік, який становить майже 700 мільйонів доларів», – сказав Володимир Зеленський.

Глава держави зазначив, що допомога США у сфері безпеки в розмірі 365 мільйонів доларів відчутно посилить обороноздатність України.

«Ми цінуємо вашу підтримку в реформуванні Збройних сил України, постачанні зброї та техніки, проведенні військових навчань для українських підрозділів», – наголосив Президент.

Володимир Зеленський підкреслив, що Україна готова розглядати можливості закупівлі озброєння для посилення Військово-Морських сил та протиповітряної оборони.

«Україна готова розвивати нові форми партнерства зі США у сфері безпеки», – заявив Президент.

Глава держави зазначив, що Україна активно взаємодіє з американськими партнерами і для успішного реформування оборонної промисловості.

«Впевнений, це дасть імпульс для взаємовигідної кооперації з топовими оборонними компаніями США», – сказав Володимир Зеленський.

Президент України заявив, що очікує на відчутне збільшення інвестиційної й торговельної співпраці між Україною та США.

«Ми зацікавлені разом з американською стороною посилити розвиток залізничної галузі України. Міністерство інфраструктури та «Укрзалізниця» вже ведуть переговори про закупівлю нової партії локомотивів американського виробництва», – сказав Глава держави у заяві для ЗМІ.

Президент запросив великий американський бізнес до участі в проектах з будівництва доріг, а також – у проектах з видобутку українського природного газу та нафти.

«Очікуємо на участь американських компаній у конкурсах на розробку ділянок Чорноморського шельфу», – зазначив Володимир Зеленський.

Також Президент порушив питання скасування Вашингтоном мит на імпорт сталі з України у розмірі 25%.

«Це чутливе питання для нашого металургійного експорту, тож ми сподіваємося на скасування цього мита для України», – сказав Глава держави.

Крім цього, за його словами, Україна прагне вибудувати ефективну співпрацю з Міжнародною фінансовою корпорацією, зокрема у реалізації спільних кейсів у різних сферах.

«Я впевнений, що 2020-й стане роком, у якому ми відчутно збільшимо інвестиційну й торговельну співпрацю між Україною та США», – наголосив Президент.

Він висловив подяку Державному секретарю Майку Помпео та США за всебічну підтримку й допомогу Україні, а також за плідні переговори.

Держсекретар США Майк Помпео зазначив, що була відновлена робота комісії США – Україна з питань стратегічного партнерства.

Він зауважив, що Сполучені Штати продовжать надавати інвестиційну підтримку Україні, а також підтримують рекомендації МВФ.