Зеленський пропонує ДТЕК Ахметова купити "Центренерго" зі збитковими держшахтами

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський запропонував енергетичній компанії ДТЕК Ріната Ахметова, приватизувати неприбуткові шахти разом з "Центренерго", та готовий у разі потреби, посприяти вирішенню питання з Антимонопольним комітетом. Про це він заявив під час Всеукраїнської наради працівників вугільної галузі, пише "Економічна правда".

"Якщо говорити про приватизацію Центренерго, то треба говорити - [разом] з неприбутковими шахтами. Я думаю, це прекрасна ідея.

...Тут, до речі, пан Тимченко (Максим Тимченко, гендиректор ДТЕК)... у мене до вас питання: будете приватизовувати неприбуткові шахти?".

Не почувши чіткої відповіді, В. Зеленський продовжив: "Якщо ви не готові, і АМКУ буде проти, я з ними поговорю - вони будуть "за", - запевнив президент.

В. Зеленський наголосив, що ДТЕК повинні допомогти державі знайти сильних партнерів у вугільній галузі, які зможуть приватизувати і вкладати гроші в модернізацію шахт.

"А якщо не знайдете..." - Зеленський показав красномовний рух.

У свою чергу міністр енергетики Олексій Оржель уточнив, що на сьогодні в Україні з 34 держшахт рентабельні тільки 11. "Решта потребують державних дотацій", - додав міністр, пише Liga.net.

Нагадаємо, у вересні 2019 року Ігор Коломойський висловив думку, що державі не варто продавати Центренерго, поки не буде зруйнована монополія ДТЕК у тепловій генерації. Він також визнавав наявність свого інтересу в компанії.

На згаданій нараді 25 лютого 2020 року В. Зеленський доручив Міністерству енергетики та захисту навколишнього середовища провести аудит вугільної галузі, пише Lb.ua.

За cловами В. Зеленського, головною стратегічною проблемою галузі є 15-річне безперервне реформування, яке призвело до багатомільярдних збитків для державам. "За цей час дотації держави склали майже 75 млрд гривень. Питання не тільки в тому, що за ці гроші можна було створити нові виробництва, нові робочі місця. Питання ще й у тому, що за ці 15 років борги держави перед підприємствами зросли до 28 мільярдів. Дивна формула", - сказала президент.

Він заявив, що "прекрасно розуміє", хто її бенефіціар. "Термін "смотрящі за шахтами" повинен зникнути разом з самими "смотрящими", - зауважив президент.

Також він запропонував уряду створити координаційний центр по трансформації вугільної галузі на чолі з віце-прем`єром Денисом Шмигалем, який раніше працював в ДТЕК Ріната Ахметова.

На згаданій нараді В. Зеленський також наказав за два місяці розібратися з боргами по зарплаті перед шахтарями і пригрозив позбавити зарплати членів Кабміну, якщо це завдання буде провалене.