Зеленський призначив Гусєва главою "Укроборонпрому"

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський призначив Юрія Гусєва генеральним директором державного концерну "Укроборонпром". Указ №532/2020 оприлюднено на сайті глави держави 3 грудня, пише Lb.ua.

Як заявив на прес-конференції Ю. Гусєв, планується, що в 2021 році держконцерн "Укроборонпром" припинить існування. Натомість утворять холдингові компанії.

"Будуть створені нові холдингові компанії, які працюватимуть за принципами корпоративного управління, прозорості, щоб забезпечити уникнення будь-яких корупційних чи інших ризиків", – заявив він.

Раніше Гусєв був 41-м номером у списку кандидатів "Слуги народу" у Верховну Раду.

З липня 2019 року очолював Херсонську обласну державну адміністрацію. Кандидат економічних наук.

У травні цього року новою командою концерну "Укроборонпром", Офісу президента та РНБО прем’єр-міністру Денису Шмигалю та урядовцям вперше було представлено проєкт перетворень держконцерну. У ньому йшлося про реорганізацію 50 підприємств і створення 6 груп компаній за галузевим принципом шляхом об’єднання 38 учасників концерну з "групи розвитку". 1 жовтня була представлена Комплексна стратегія трансформації та розвитку "Укроборонпрому" до 2030 року, яка передбачала розділення концерну вже на 7 галузевих холдингів.

У листопаді повідомлялося, що більше 60 підприємств "Укроборонпрому" планують реорганізувати в дев`ять холдингових компаній.