Зеленський підтримав "поставлене податкове зобов`язання" для аграріїв

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський підтримує доопрацьований законопроект №3131-д про детінізацію виробництва сільгосппродукції. Про це глава держави заявив на зустрічі з представниками бізнесу у Волинській області, пише "Інтерфакс-Україна".

«Чесно кажучи, я за (законопроект №3131-д). Це один з тих законів, який виводить з тіні весь сектор фермерства. Всі повинні бути білими, сірих і чорних не повинно бути. Саме про це закон», - сказав президент.

За словами глави держави, податки повинні платити всі виробники, однак важливо, щоб законопроект не торкнувся звичайних селян, які тримають городи для себе.

9 липня комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав доопрацьований законопроект №3131-д щодо детінізації сільгоспвиробництва.

Він передбачає поетапне введення поставленого податкового зобов`язання. Це мінімальна сума податку, яку повинен заплатити орендар. Дія закону стосується ділянок від 1 га і не поширюється на власників городів та присадибних ділянок, а також паїв, які знаходяться в офіційній оренді.

Для дрібних сільгоспвиробників і сімейних фермерських господарств встановлено пільговий період в два роки, після чого буде встановлена ​​ставка 2% від НДО (нормативної грошової оцінки), що становить близько 540 грн за гектар. Для середніх і великих підприємств встановлено ставку 4,5% НДО - приблизно 1215 грн за гектар. Однак до цього рівня вона буде підніматися поступово - протягом трьох років: за 2021-й рік буде діяти ставка 3% НДО; за 2022 й- 3,5% НДО, за 2023-й-4% НДО; за 2024-й і надалі буде діяти ставка 4,5% НДО.

У суму входить земельний податок, податок ФОП, податок на доходи фізичних осіб, єдиний соціальний внесок. У разі якщо сума податків на рік на гектар менша выд встановленої суми поставленого податкового зобов`язання, орендар здійснює доплату різниці в місцевий бюджет.