Зеленський підписав закон про заборону банкрутства органів влади, бюджетних установ

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський підписав Закон №686-ІХ «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства», який парламент ухвалив 5 червня 2020 року, повідомляє Офіс глави держави.

Як зазначається, "документ спрямований на усунення недоліків Кодексу України з процедур банкрутства та недопущення відкриття проваджень у справах про банкрутство органів державної влади, органів місцевого самоврядування, бюджетних установ та організацій".

Так, згідно з підписаним законом, провадження у справах про банкрутство боржників – казенних підприємств та бюджетних установ, а також санація таких боржників до відкриття провадження у справі про банкрутство не допускаються.

"Також вказаний документ дасть змогу господарським судам здійснювати провадження у справах про банкрутство у встановлені Кодексом процесуальні строки, що стимулює інвестиційну та кредитну сфери економіки", - зауважили в Офісі президента.

Крім того, В. Зеленський підписав Закон №728-ІХ «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19», який Верховна Рада ухвалила 18 червня.

"Закон сприятиме відновленню платоспроможності суб’єктів господарювання, які можуть опинитися під загрозою банкрутства у період дії обмежувальних заходів, упроваджених з метою запобігання поширенню COVID-19", - кажуть в Офісі президента.

Зокрема, дозволяється проведення зборів та комітету кредиторів дистанційно у режимі відеоконференції та шляхом опитування і продовження строків проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство.

Також закон тимчасово, на період дії встановленого Кабінетом Міністрів карантину та протягом 90 днів з дня його скасування, забороняє відкривати провадження у справах про банкрутство боржників – юридичних осіб за заявою кредиторів за вимогами до боржника, що виникли з 12 березня 2020 року.

Комітету кредиторів та забезпеченим кредиторам (щодо майна, яке є предметом забезпечення) надається право ухвалити рішення про зупинення проведення аукціонів з продажу майна боржника.

Також законом зупиняється нарахування відсотків на зобов’язання боржника перед кредиторами, які реструктуризовані планом санації чи реструктуризації боргів боржника.