Зеленський обіцяє кредити для малого бізнесу під 5%

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський анонсував запуск держпрограми "Повертайся і залишайся", яка покликана стимулювати українців, які живуть за кордоном, повертатися в Україну, а також має заохочувати громадян, які думають про еміграцію, залишатися вдома.

За словами глави держави, перший етап програми - доступні кредити для власної справи - “для тих, хто хоче або розпочати, або розширити власний бізнес”.

В. Зеленський зазначив, що кредити будуть видаватися на суму до 1,5 млн грн терміном до 5 років. Ставки - наступні:

- 5% - для діючого або нового бізнесу, який створить мінімум 2 робочих місця;
- 7% - для діючого або нового бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створює нові робочі місця, “але якщо наймаєте нового працівника, за кожного ставка буде знижуватися на 0,5%”;
- 9% - для тих, хто вже працює та має виручку від 25 до 50 млн грн і хоче розширити власну справу.

Глава держави не уточнив, за рахунок чого вдасться знизити кредитні ставки до вказаного рівня та які саме установи будуть видавати такі позики.

“Зовсім скоро з`явиться детальна інформація про умови та механізми, за якими це буде працювати, а також розкажемо про наступні етапи нашої програми. У нас ще багато цікавих ідей. - зазначив В. Зеленський. - Якщо Ви давно хотіли відкрити власну кав`ярню, автосервіс, барбершоп або ж розширити свою крамничку, сироварню, виробництво меблів та, власне, будь-яку справу, будь ласка - повертайтеся та залишайтеся”.