Зеленський: на мою думку, ми виконали всі вимоги МВФ для наступного траншу

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський під час інтерв`ю чотирьом каналам зазначив, що Україна сьогодні не може обійтися без західних грошей. При цьому він висловив думку, що всі вимоги МВФ для отримання другого траншу за програмою stand-by вже виконані, а затримка з наданням коштів пов`язана з протидією окремих людей, які раніше вкрали гроші у держави, пише zn.ua.

"Є вимоги Міжнародного валютного фонду. Я вважаю, що ми зробили все. Це моя особиста думка. Але я вважаю, і це правда, що як всередині країни, так і поза є люди, які працюють проти держави. І вони, повірте мені, лобіюють свої інтереси, свою зацікавленість, щоб стабільності в Україні не було ", - сказав В. Зеленський.

Також він додав, що ці люди сьогодні присутні в політиці.

"Я не хочу перед виборами називати їх прізвища. Я розумію, що вони роблять, і які кошти вони вкрали у держави і зараз їх витрачають на лобізм на Заході", - заявив Зеленський. 

Нагадаємо, 21 жовтня директор Європейського департаменту МВФ Альфред Каммер заявив, що подальша реалізація програми Stand-By для України, зокрема виділення наступних траншів, залежатиме від імплементації Києвом реформ, виконання зобов`язань та інших цілей, передбачених Меморандумом за цією програмою.

"Упродовж останніх кількох місяців ми дуже тісно співпрацюємо з урядом [України] щодо імплементації реформ, але також щодо їхніх зобов’язань за Меморандумом та досягнення цілей, встановлених у програмі. Ми тісно взаємодіємо з ними щодо виконання та дотримання цих зобов’язань, і ця взаємодія продовжуватиметься", - зауважив представник Фонду.

За словами Каммера, у МВФ усвідомлюють, що програма Stand-By націлена на підтримку макроекономічної стабільності в Україні, реагування на коронакризу, але також на "реалізацію цілого ряду реформ, що мають бути проведені протягом 18-місячного періоду".