Зеленський: на місці Лукашенка провів би нові вибори через місяць

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю «Євроньюз» заявив, що, якби був на місці Лукашенка, через місяць провів би у Білорусі нові, чесні вибори під міжнародним моніторингом, констатує "Радіо Свобода".

В. Зеленський сказав: «Якби мене запитали, що б я зробив на місці Олександра Лукашенка? Чесно? Уявімо, що я впевнений у собі. Впевнений у виборі народу. Я впевнена людина. Як я можу заспокоїти всіх? Я б точно сказав: через місяць нові вибори – я йду, ідіть, хто хоче. Міжнародні спостерігачі – я всіх би запросив. Всіх. І сказав би народові Білорусі: будь ласка, оберіть. І після цього результату не було б питань ні в кого. Я в цьому впевнений. Якби Олександр Григорович (Лукашенко – ред.) переміг – він би переміг. А якби перемогла інша людина – значить, інша. Але все було б спокійно, без крові, чесно – і ввійшло би в історію».

Досі президент України не виступав з настільки різкою критикою проведення президентських виборів у Білорусі, як західні союзники: офіційний Київ не заявляв про невизнання офіційно оголошених результатів цих виборів, але також і не вітав Лукашенка з заявленою перемогою, як це зробили кілька країн (у т.ч. РФ).

Від вечора дня президентських виборів 9 серпня, коли в Білорусі оголосили перші офіційні результати цих виборів, і дотепер по всій країні щодня тривають акції протесту. У неділю 16 серпня вони стали, ймовірно, наймасовішими в історії країни – на вулиці вийшли сотні тисяч людей.

За твердженням офіційних результатів, Лукашенко переобраний на шостий термін із більш ніж 80 відсотками голосів, а його головна суперниця Світлана Тихановська отримала понад 10 відсотків. І в Білорусі, і за її межами офіційні результати виборів широко вважають сфальсифікованими. За численними повідомленнями про реальні результати з місць припускають, що насправді Тихановська могла якщо не перемогти в першому турі, то принаймні вийти в другий тур виборів.