Зеленський: МХП не потребує держпідтримки

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський пропонує перевірити, чи потребує холдинг МХП Юрія Косюка в дотаціях. Про це він заявив сьогодні на засіданні Нацради з питань антикорупційної політики, пише liga.net.

Зеленський нагадав, що одному з найбільших агрохолдингів України - Миронівському хлібопродукту - з держбюджету виділено майже 2,5 млрд грн дотацій. "Насправді він не потребує держпідтримки, тому що має надприбутки... і щорічно виплачує величезні дивіденди своїм акціонерам", - заявив він.

У зв`язку з цим президент звернувся до правоохоронців з проханням порівняти суми держдопомоги і дивідендів.

"Я хотів би звернутися до наших правоохоронних органів, до антикорупційних органів - а давайте перевіримо, якщо у нас є така інформація, суму цієї бюджетної допомоги і суму дивідендів, і порівняємо - може, і однакові суми отримаємо. Дуже цікава статистика", - сказав він.

Нагадаємо, в 2018 році фірми, пов`язані з Юрієм Косюк, отримали найбільше дотацій з державного бюджету - близько 970 млн грн, а в 2017 році - 1,4 млрд грн.

МХП - найбільший виробник курятини в Україні. За даними компанії, вона займає 55% українського ринку. МХП представлений торговими марками Наша Ряба, Легко, Бащинський, Фуагра тощо.

Чистий прибуток агрохолдингу МХП за підсумками дев`яти місяців 2018 року склав $142 млн, що на 44% нижче за аналогічний період 2017 року ($251 млн).