Зеленський: ми - за незалежність НБУ, але в бюджеті закладений курс 30 грн/дол.

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з підприємцями Чернівецької області заявив, що через курс гривні, який сформувався в країні, українські підприємства "недоотримали мільйони і закрилися", пише "Інтерфакс-Україна".

"Я з вами згоден повністю. Те, що мільйони недоотримали підприємства і закрилися через цей курс, - це правда. Ми з цим боролися з самого початку моєї каденції, з літа (2019 року). Всі навколо нас говорили, що у нас незалежний банк (Національний банк). Так, і ми підтримуємо незалежність Національного банку України, але говорили всім, що як ми можемо жити, якщо у нас навіть бюджет порахований за курсом 30, а гривня, ви бачите, яка у нас. Нам говорили, що це ринкові умови, банк незалежний тощо, і ви це прекрасно все знаєте", - сказав президент.

На думку Зеленського, всі підприємці "прекрасно розуміють" ситуацію навколо глави НБУ.

Президент також зазначив, що довкола вистачає "людей, які "допомагають" Україні" і навів як приклад заяву екс-глави Національного банку Валерії Гонтаревої про те, що МВФ потрібно не надавати підтримку Україні, доки не буде призначено незалежного главу Нацбанку.

"Тому ми вас чудово розуміємо, ми знаємо скільки через цей курс українських підприємств просто закрилися, і все інше, і COVID-19... Вийдемо з цієї ситуації, все стабілізуємо, я в цьому впевнений", - наголосив Зеленський.