Зеленський: іпотечні кредити у вересні під 10% - це реально

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський в інтерв`ю агентству "Інтерфакс-Україна" заявив, що вважає реальним завданням домогтися зниження ставки по іпотечних кредитах до 10% річних.

"Уряд і Нацбанк вже працюють над зниженням процентної ставки. На вересень іпотека може бути 10%. Це дуже складне завдання, але вже реально", - сказав глава держави.

Він підкреслив, що здешевлення іпотеки - ця одне з двох основних завдань, яке ставиться, щоб допомогти розвитку сильного середнього класу в Україні і повернення тих, хто виїхав з країни.

В. Зеленський додав, що іншим питанням є питання податків і коштів трудових мігрантів.

"Повинно бути поліпшення цієї системи, ослаблення податкової політики. І далі - щоб їм було вигідно тут щось робити, вкладати гроші в державу", - зазначив президент.

Він також підкреслив, що паралельно робиться ставка на великих і середніх інвесторів, завдання їх залучення також поставлена ​​Мінфіну і Нацбанку.

"Уже зроблено дві програми на збереження і залучення інвестицій: в 10+ і 100+ мільйонів доларів. Ці програми вже зараз починають функціонувати", - сказав глава держави.

Відповідно до Звіту про фінансову стабільність Нацбанку за грудень 2019 року, на той момент іпотечні кредити за партнерськими програмами із забудовниками пропонували всього сім банків за ставками 19-20% річних на термін до 20 років на суму до 2 млн грн. У той же час на ринку були пропозиції за зниженою ставкою по кредитах до п`яти років.