Зеленський і Помпео обговорили Донбас, вибори в США та Білорусі

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський і держсекретар США Майк Помпео обговорили в телефонній розмові актуальні питання двосторонньої співпраці, процес мирного врегулювання на Донбасі, а також обмінялися думками щодо ситуації в Білорусі, повідомляє прес-служба глави Української держави.

Майк Помпео привітав Україну та весь український народ з 29-ю річницею незалежності.

Володимир Зеленський відзначив важливість фінансової допомоги від США для підтримання стабільності економіки й державних фінансів України.

Глава держави наголосив на винятково важливому значенні для України співпраці зі США у сфері безпеки та вжиття заходів для забезпечення її реалізації.

Президент поінформував Державного секретаря про зусилля української сторони для досягнення прогресу у мирному врегулюванні ситуації на Донбасі та подякував за незмінну підтримку США суверенітету й територіальної цілісності України.

«31 день триває режим «тиші» на Донбасі. На щастя, бойові втрати серед наших військових відсутні. Це стало можливим і завдяки нашій роботі, і завдяки підтримці – Європи й вашій», – додав Володимир Зеленський.

Держсекретар Майк Помпео привітав це досягнення й відзначив, що Україна має двопартійну підтримку США.

Співрозмовники обмінялися думками з низки міжнародних питань, зокрема в межах обговорення ситуації в Білорусі.

«Головне – щоб у Білорусі стабілізувалася ситуація, щоб було мирне врегулювання. Україна ніколи не втручалася й не планує втручатися у вибори будь-якої держави», – наголосив Володимир Зеленський. Він також висловив надію, що воля білоруського народу буде реалізована найближчим часом.

Президент зауважив, що не допустить будь-якого втручання України в американський виборчий процес, і будь-які спроби окремих політиків зробити певні заяви мають чітко виражений провокаційний слід спільних супротивників України та США.

Крім того, перебуваючи з робочою поїздкою на Дніпропетровщині, Володимир Зеленський у рідному Кривому Розі зустрівся із заступником державного секретаря Сполучених Штатів Америки Стівеном Біганом. Спілкування відбулося після телефонної розмови Володимира Зеленського з держсекретарем США Майком Помпео.

На зустрічі Володимир Зеленський порушив питання двосторонньої співпраці України та Сполучених Штатів Америки, зокрема щодо фінансової та військової підтримки нашої держави. Стівен Біган наголосив, що США є стратегічним партнером України, та підкреслив, що Україна має двопартійну підтримку у Сполучених Штатах.

Володимир Зеленський детально поінформував про стан перемовин щодо закінчення війни на Донбасі та просування до миру в мінському й нормандському форматах. Заступник держсекретаря США назвав великим досягненням збереження всеосяжного та повного режиму припинення вогню впродовж 31 дня.

Також сторони обговорили стратегію дій держав в умовах пандемії. Володимир Зеленський зазначив, що країнам необхідно співпрацювати, щоб якнайшвидше повернутися до нормального життя та відновити роботу всіх галузей економіки.

Говорячи про міжнародну політику, Стівен Біган дуже високо оцінив позицію України щодо невтручання в американські вибори.

Додатково сторони обговорили події в Білорусі, погодившись, що ситуація потребує стабілізації та мирного врегулювання.

Крім того, Володимир Зеленський і заступник держсекретаря США відвідали ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Підприємство є одним із найбільших виробників сталевого прокату в Україні. Воно спеціалізується на виробництві довгомірного прокату, зокрема арматури й катанки зі звичайних і низьколегованих марок сталі, також виробляє агломерат, концентрат, кокс, чавун, сталь, сортовий і фасонний прокат.

Глава Української держави та заступник держсекретаря США ознайомилися з роботою конвертерного цеху МБЛЗ.