Зеленський: говорили з МВФ про реструктуризацію боргів, відповіді ще немає

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський у п`ятницю ввечері після засідання фракції “Слуга народу” повідомив журналістам, що обговорював з МВФ питання "реструктуризації боргів та перенесення термінів", пише “РБК-Україна”.

"Важливим для мене у всіх дзвінках з МВФ було домовитись про збільшення та отримати для України удвічі більше грошей. Про реструктуризацію боргів та перенесення термінів ми теж говорили. Я ще не отримав відповіді", - зазначив В. Зеленський.

Нагадаємо, на початку тижня прем’єр Денис Шмигаль в контексті зовнішніх боргів України заявив, що “ми маємо їх реструктуризувати, і ми розпочали перемовини з нашими міжнародними партнерами” (цитата).

Згодом прем’єр уточнив, що мав на увазі “рефінансування, а не реструктуризацію боргу” (цитата).

Крім того, Кабмін оприлюднив тоді офіційну заяву, в якій вказав, що “незважаючи на нові виклики, уряд не бачить жодних підстав для реструктуризації державного боргу та закликає не спекулювати на темі боргової політики” (цитата).

“Україна входить в турбулентні часи з набагато сильнішими позиціями, ніж це було під час попередніх криз: міжнародні резерви на найвищому за останні роки рівні, інфляція - рекордно низька, державний бюджет - збалансований, а показник державного боргу до ВВП впав до рекордно низьких 44,3%.

Незважаючи на складну ситуацію, що склалась у зв’язку з поширенням коронавірусу, Міністерство фінансів продовжує реалізовувати Середньострокову стратегію управління державним боргом, має у розпорядженні диверсифіковані джерела залучення коштів для фінансування державного бюджету та продовжить виконувати свої зобов’язання перед кредиторами в повному обсязі”, - йшлося в офіційному повідомленні Кабміну.

Заступник глави Офісу президента Юлія Ковалів зазначала, що “реструктуризація боргів - це дуже негативний сигнал як для нашої економіки, так й інвесторів” (цитата).