Зеленський: ФОПи, які не зможуть працювати через карантин, отримають по 8 тис грн

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський повідомив, що до Верховної Ради найближчим часом буде подано законопроекти щодо заходів для економічної підтримки громадян та бізнесу у зв’язку з карантинними обмеженнями.

За словами глави держави, фізособи – підприємці та наймані працівники, чия сфера діяльності потрапляє під закриття через карантин, отримають матеріальну допомогу у розмірі 8 тис. грн.

Пряма мова В. Зеленського: "Якщо ви ФОП і змушені закрити, наприклад, свою кав`ярню, або ви найманий працівник і вас звільняють, бо кав`ярня, де ви працювали, на жаль, закривається, ви зможете отримати допомогу 8 тис грн.

Як саме? Три прості кроки. Перше - зайти в додаток "Дія". Друге - ввести короткі дані. Третє - ввести номер банківської картки. Далі буде перевірка даних і максимум через декілька днів 8 тис грн приходять вам на картку.

За розрахунками, більше 1 млн громадян України [1,2 млн] зможуть отримати допомогу за цією програмою, а її обсяг складе майже 10 млрд грн".

У повідомленні Офісу президента уточнюється, що "суб’єкти господарювання одержать одноразову матеріальну допомогу для збереження робочих місць".

Пряма мова В. Зеленського: "Якщо ви власник кав`ярні, наприклад, і ви не закрилися, але через карантин скоротили час роботи, нікого не звільнили, але деяких працівників відправили у вимушену відпустку, тоді для виплат таким працівникам ви зможете отримати допомогу. Це буде сума, пропорційна часу т.зв. простою в розмірі до 8 тис грн на одного працівника".

Також зазначається, що підприємства, робота яких припиняється через карантинні обмеження, отримають компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників. Йдеться про "майже 1,5 млрд грн для близько 120 тис юросіб" (цитата).

Пряма мова В. Зеленського: "Знову поясню на прикладу власника кав`ярні. Якщо через посилення карантину ваша діяльність забороняється, ви отримуєте компенсацію за сплату ЄСВ за своїх найманих працівників. Наприклад, невелика кав`ярня, де працює 5 людей, отримає компенсацію близько 8-10 тис грн".

Президент також зауважив, що "майже 4 мільйонам громадян, що мають податковий борг до 3060 грн, цей борг буде анульовано" (цитата).

Крім того, передбачаються податкові канікули. При посиленні обмежувальних заходів 200 тис. фізичних осіб – підприємців 1-ї групи будуть звільнені від сплати "всіх податків і зборів, включно з ЄСВ" (цитата).

Глава держави ще повідомив, що відновлюється дія програм підтримки бізнесу, які працювали під час карантину навесні.

«Це матеріальна допомога ФОПам, які мають дітей до 10 років. Це компенсації з часткового безробіття», – сказав Володимир Зеленський.

Президент зауважив, що малий і середній бізнес уже отримали понад 13 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

«Важливо, що програма «5-7-9» продовжиться та розширить свої можливості в цьому та наступному році», – додав глава держави.

«Ми дуже сподіваємось на підтримку Верховною Радою всіх вищезазначених важливих кроків», – зауважив В. Зеленський.

Він також закликав громадян підтримувати улюблені кафе та ресторани, замовляючи у них доставку їжі.