Зеленський про ОРДЛО: автономії не буде, а статус росмови можна обговорювати

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський заявив, що у тексті законопроекту про особливості місцевого самоврядування на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей не може йтися про автономію, однак він готовий обговорювати певні гуманітарні питання, пише "Інтерфакс-Україна".

"Що стосується закону про особливий статус - ми не можемо у цьому законі говорити про автономію. Головне зараз говорити про те, що ми не можемо, а не про те, що ми можемо. Я знаю, що там є гуманітарні питання, обговорюватимуться також питання мови - щоб у них (Донбасу) був статус російської мови як регіональної. Я думаю, що є багато гуманітарних компромісів, про які ми можемо говорити", - сказав Зеленський під час спілкування з журналістами у рамках прес-марафону в четвер у Києві .

Глава держави також зазначив, що, оскільки немає готового тексту законопроекту, то передчасно і говорити про те, на які компроміси Україна готова.

"Я знаю, що раніше було багато умов до закону про особливий статус, але вони самі собою вирішаться через те, що ми, як країна, вирішили йти шляхом децентралізації", - додав Зеленський.