Зеленський анонсував створення в Україні спеціального арбітражу для інвесторів

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський у відеозверненні до учасників українського сніданку на Давоському форумі серед іншого зазначив, що “задля гарантованого права захисту власності ми створимо в Україні міжнародний арбітражний суд для інвесторів” (цитата).

Прем’єр Олексій Гончарук зазначив, що цей “спеціальний міжнародний арбітраж” стане в нагоді для вирішення “менших інвестиційних вимог (близько $10 млн і нижче), які в іншому випадку були б надмірно дорогими для того, щоб бути переданими до арбітражу” (цитата).

З великими інвесторами (які вкладуть понад 100 млн дол в Україну) планується підписання прямих угод з державою (за словами В. Зеленського, вони будуть базуватися на англійському праві) та отримання ними “прямих гарантій від уряду” (за словами О. Гончарука).

«Ми ухвалимо спецзакон, який надасть уряду мандат на вирішення питань, що турбують інвесторів — від податкових пільг до земельних питань та інфраструктури. Якщо інвестор купує підприємство вартістю від 10 мільйонів доларів, то отримає «податкові канікули» — звільнення від податку на прибуток на період до 5-ти років. Додайте сюди повернення інвестицій у модернізацію за 2-5 років — і це дуже приваблива пропозиція» – наголосив О. Гончарук.