Зеленський - проти обмеження імпорту міндобрив, - Лещенко

Все про економіку та фінанси

Голова Держгеокадастру, екс-уповноважений президента із земельних питань Роман Лещенко зазначає, що Володимир Зеленський вважає недоцільним обмеження імпорту добрив в Україну, пише "Інтерфакс-Україна".

"Важлива новина для аграріїв - обмежень імпорту добрив не буде. Сьогодні розмовляв із президентом Володимиром Зеленським, прем`єр-міністром Денисом Шмигалем, представниками уряду і парламенту щодо звернення представників аграрного бізнесу. Підприємців непокоїло питання можливого розгляду впровадження квот на імпорт азотних, азотно-фосфорних і комплексних добрив в Україну протягом наступних трьох років. Вони висловили занепокоєння, що ухвалення такого рішення може призвести до необґрунтованого перевищення внутрішніх цін на добрива над світовими, і як наслідок - додаткових збитків українських сільгоспвиробників", - розповів він у п`ятницю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, вислухавши думку аграріїв і позицію уряду, президент Зеленський заявив, що з урахуванням стану ринку квотування імпорту мінеральних добрив із країн-торговельних партнерів України є недоцільним.

"Дослівно президент сказав наступне: "Я вважаю, що в тих обставинах, які склалися на ринку добрив, не потрібно обмежувати їхній імпорт. Аграрії мають отримати більше добрив і розвивати сільськогосподарський потенціал України. Тому що це наша продовольча безпека", - зазначив Лещенко.

Голова Держгеокадастру вважає, що таке рішення правильне і допоможе українським аграріям у нинішніх умовах досягти високих показників врожайності.