"Зелений" тариф: уряд просить у ВР держгарантії по кредитах на погашення боргів "Укренерго"

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів констатує, що "заборгованість перед виробниками електричної енергії з відновлювальних джерел невдовзі може бути погашена" (цитата).

Як зазначається, 5 серпня Кабмін підтримав пропозицію Мінфіну про доповнення статті 6 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» нормою, яка "дозволить залучити кредити міжнародних фінансових організацій для підтримки ліквідності та стійкості роботи суб’єктів державного сектору економіки, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або передачі електроенергії" (цитата).

"Прийняття Верховною Радою України відповідних змін сприятиме врегулюванню ситуації на ринку електроенергії, а також дозволить погасити існуючу заборгованість перед виробниками електричної енергії з відновлювальних джерел", - констатує Мінфін.

Як уточнює "БізнесЦензор", йдеться про держгарантії по кредитах ЄБРР для "Укренерго" на погашення боргів перед виробниками електроенергії за "зеленим" тарифом.

Як повідомлялося, Міністерство енергетики веде переговори з держбанками та МФО про залучення кредитів на суму близько 300 млн євро для "Укренерго" для покриття частини заборгованості по "зеленим тарифами".

За даними міністерства, "Укренерго" на фінішній стадії по залученню 7,5-8 млрд грн на погашення боргів по "зеленим" тарифам, переговори про які велися раніше.

Зокрема, "Укренерго" планувало залучити у ЄБРР 128 млн євро (3,8 млрд грн), у Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) - 92 млн євро (2,8 млрд грн).