Заступниця глави Ощадбанку, яка під слідством, подала позов до НБУ через борги "Креатива"

Все про економіку та фінанси

8 травня Окружний адмінсуд м. Києва відкрив провадження в справі №640/7434/19 за позовом заступниці глави правління Ощадбанку Ірини Земцової до НБУ про

- скасування розпорядження Нацбанку №593-ро від 02.08.2017 "Про проведення камеральної перевірки АТ "Ощадбанк";
- визнання протиправними дій НБУ щодо проведення перевірки Ощадбанку на підставі розпорядження №593-ро від 02.08.2017 та складання за її результатами "Інформації щодо активних операцій з компаніями групи Креатив в межах камеральної перевірки АТ "Ощадбанк";
- скасування висновків НБУ, викладених в "Інформації щодо активних операцій з компаніями групи Креатив в межах камеральної перевірки АТ "Ощадбанк".

Згідно з судовими матеріалами, І. Земцова зазначала, що вона дізналася про порушення своїх прав 23.10.2018 - у “день вручення повідомлення про підозру” в рамках кримінального провадження №42016000000001254 від 16.05.2016.

Нагадаємо, в жовтні 2018 року суд вирішив взяти під варту І. Земцову в рамках розслідування детективами НАБУ кримінального провадження щодо можливої причетності заступниці глави правління Ощадбанку до незаконного заволодіння 20 млн доларів, які були видані Ощадбанком як кредит для групи “Креатив” (тоді як наявне забезпечення дозволяло видати позику на 7 млн). Серед фігурантів у цій справі - в т.ч. нардеп Станіслав Березкін та його син Максим.

Як альтернативний запобіжний захід суд тоді визначив внесення застави в розмірі 7 млн грн. Як повідомляла САП, відповідна сума була внесена й І. Земцова вийшла з-під варти.

У листопаді 2018 року суд відмовився відсторонити І. Земцову від займаної в Ощадбанку посади.

Про заявлені Ощадбанком мільярдні вимоги до ПрАТ “Креатив” і ПАТ “Креатив Груп” див. тут і тут.

У березні 2016 року глава правління Ощадбанку Андрій Пишний заявляв, що загальний борг «Креатива» перед Ощадбанком перевищує 300 млн дол. Банкір запевнив, що «вся заставна маса за зобов`язаннями перед Ощадбанком збережена, і в цей момент тривають юридична процедура та оцінка». Водночас банкір не виключав, що «буде частина заборгованості, яка не покрита забезпеченням» (цитата).