Заступник Шевченка - Петрашку: ціль по інфляції можна хіба знижувати, а не підвищувати

Все про економіку та фінанси

Заступник глави НБУ Дмитро Сологуб під час брифінгу звернув увагу на публічні заяви нового глави НБУ Кирила Шевченка, що Нацбанк продовжує політику інфляційного таргетування та гнучкого курсоутворення.

Згідно з оновленим прогнозом НБУ, інфляція на кінець 2020 року складе 4,7%, а в 2021 році - 5,5%.

Коментар Д. Сологуба:

“Мова не йде про те, щоб змінювати режим [інфляційного таргетування]. Мова може йти про те, щоб змінювати з часом сам таргет. Але досить зрозуміло, з огляду на інші країни, з огляду на успіхи інших країн, що цей перегляд аж ніяк не може бути вверх. Якщо він [перегляд] буде, то тільки вниз. Тому що якщо подивитися на досвід інших країн, то таргет 5% є одним з найвищих, а в основному країни таргетують 2-3%.

Можу нагадати, що 3-4 роки тому ніхто не вірив, що Україна може досягти інфляції 5%. І зараз, коли це вже досягнуто, для того, щоб стимулювати економічне зростання, стале економічне зростання, генерувати інвестиції, - так, може йти мова про зниження цього таргету, тому що це якраз важливо для банківської системи, для кредитування, для зниження кредитних ставок, про яке ми всі говоримо. Ну а підвищення таргету інфляції для кредитування точно не буде доброю новиною”.

Нагадаємо, міністр економіки Ігор Петрашко неодноразово публічно висловлював думку, що Україні потрібна інфляція 8-9%. Разом з тим, на днях він зауважив, що в 2020 році буде “дуже важко досягти” цього показника, “тому що це перебуває вже навіть поза межами монетарного впливу” і “передбачає занадто великі вливання в економіку”.