Заступник глави Офісу президента: Ситник має піти, "НАБУ - не українська історія"

Все про економіку та фінанси

Заступник керівника Офісу президента Олег Татаров у коментарі виданню "Закон і Бізнес" заявив, що Артем Ситник "не має морального права очолювати антикорупційне відомство держави і має піти", пише "Українська правда".

Нагадаємо, 19 листопада президент Володимир Зеленський запевняв послів G7, що гарантує збереження посади директора Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником.

Кабінет Міністрів під час засідання 26 листопада схвалив проект "перехідного" закону, яким пропонується дозволити Артему Ситнику виконувати обов`язки директора Національного антикорупційного бюро України до призначення нового очільника.

Татаров, коментуючи це рішення, зазначив, що не хоче оцінювати сам законопроект, проте висловився стосовно ситуації навколо НАБУ.

Заступник глави Офісу президента назвав НАБУ "не українською історією", яка "знаходиться за межами нашої країни". На переконання Татарова, Ситник не має права очолювати НАБУ.

Пряма мова Татарова: "Можна виходити з різними законодавчими ініціативами, але корінням проблем у антикорупційній політиці держави є саме Артем Ситник.

На моє особисте переконання, в НАБУ має бути проведений новий конкурс на посаду директора установи з урахуванням виключно українських інтересів".

Довідково: Татаров обіймав посаду у системі МВС під керівництвом Віталія Захарченка в уряді Миколи Азарова. Коли в МВС почалася люстрація, то одним з перших звільнили саме Татарова, який курирував кримінальні провадження стосовно Чорновол, Автомайдану та активістів. Після Революції Гідності та люстрації став адвокатом. У 2016 році він був захисником нардепа Новинського (на той час "Опозиційний блок").

Нагадаємо: Володимир Зеленський провів відеозустріч із послами і наголосив, що визнання неконституційними окремих положень закону "Про Національне антикорупційне бюро України" наразі не створює жодних загроз, що можуть вплинути на легітимність і незалежність як НАБУ, так і його чинного директора Артема Ситника.

Президент тоді зазначив: "Рішення Конституційного суду не скасовує факт утворення та функціонування НАБУ, не обмежує роботу детективів НАБУ та не ставить під сумнів статус НАБУ як правоохоронного органу. Ми гарантуємо, що після 16 грудня директор НАБУ залишатиметься на посаді".