WSJ: США можуть втрутитися в нафтовий конфлікт Саудівської Аравії та РФ

Все про економіку та фінанси

Американський уряд розглядає можливість втручання в конфлікт між Саудівською Аравією та Росією через останній різкий скачок у ціні на нафту. Дестабілізація цін на ринку загрожує банкротством десяткам виробників у США, тож американські нафтові компанії звернулись по допомогу до адміністрації Трампа. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела, констатує dt.ua.

Американські виробники звернулися до уряду до з проханням посилити дипломатичний тиск на нафтових ринках. На тлі скорочення попиту під час світової пандемії коронавірусу, ціни на нафту можуть впасти на 60%.

За даними WSJ, адміністрація Трампа розглядає можливість введення додаткових санкцій проти Росії. Також Саудівську Аравію попросять знизити виробництво нафти. Для цього у США задіють дипломатів Держдепартаменту і Раду національної безпеки.

Саудівська державна компанія Saudi Aramco підтвердила запити декількох покупців з Європи на постачання додаткових обсягів нафти з відвантаженням у квітні. Таким чином, Саудівська Аравія продовжує витісняти Росію з Європи. В наступному місяці додаткові партії саудівської нафти будуть відвантажені на адресу SOCAR, BP, Total, Shell і Eni – традиційних покупців російського сорту Urals.

У США прийняли рішення скасувати продаж сирої нафти зі стратегічних резервів, як це було заплановано напередодні. Таке рішення прийняли через нестабільну ситуацію на ринку. Президент США Дональд Трамп оголосив про своє рішення, навпаки, закуповувати великих обсягів нафти для формування стратегічного запасу країни. Рішення обґрунтовано низькими цінами на ринку. Про це він заявив під час прес-конференції в Білому домі. Таким чином, США можуть бути тією країною, яка виграє від цього дисбалансу в світі.