Washington Post: Трамп ненавидів Україну з перших днів на посаді

Все про економіку та фінанси

За словами нинішніх та колишніх чиновників адміністрації президента Дональда Трампа, він відчував "непереборну ненависть" до керівництва України, зокрема через начебто спроби втручання у президентську кампанію 2016 року, повідомляє The Washington Post, констатує "Українська правда".

Джерела видання посилались на травневу зустріч Трампа з радниками в Овальному кабінеті. На ній президента намагались переконати, що новий український лідер Володимир Зеленський заслуговує на підтримку США.

Тоді очільник Білого дому вважав, що керівництво України перебувало у змові з демократами, щоб підірвати його президентську кампанію 2016 року.

На цій же зустрічі Трамп сказав, що українські посадовці "жахливі, корумповані люди".

За словами неназваного джерела, зрозуміти таку неприязнь до України вони не могли: "Були звинувачення, що вони якось співпрацювали з кампанією Клінтон (екс-суперниця Трампа на виборах). Були звинувачення, що вони завдали йому шкоди. Він просто ненавидів Україну".

Нагадаємо, у матеріалі The New York Times йшлося про те, що президент США Дональд Трамп і його особистий адвокат Руді Джуліані проводили стосовно України "тіньову зовнішню політику", намагаючись шукати докази втручання у вибори в США.

На початку вересня видання "The Washington Post" повідомило, що президент США Дональд Трамп схиляв президента України Володимира Зеленського відкрити справу щодо сина свого конкурента на виборах-2020 Джо Байдена.

Увагу до цього посилило рішення адміністрації Трампа видати військову допомогу Україні після затримки, яка засмутила членів Конгресу з обох партій.

25 вересня Білий дім оприлюднив текст телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським, через яку в США розпочали процедуру імпічменту.

З тексту розмови випливає, що Трамп схиляв президента України Володимира Зеленського розпочати розслідування проти політичного опонента колишнього віце-президента Джо Байдена.

Зеленський публічно заперечує, що президент США чинив на нього тиск. "На мене ніхто не тиснув", - заявив він журналістам під час зустрічі з Трампом в Нью-Йорку.