ВВП Японії в IV кв.-2019 впав на 6,3%, у І кв.-2020 теж очікується падіння

Все про економіку та фінанси

ВВП Японії, третьої за величиною економіки в світі після США і Китаю, скоротився в річному вираженні на 6,3% в IV кварталі 2019 року, повідомляє BBC, констатує Liga.net.

Серед причин експерти називають підвищення податку з продажів, наслідки руйнівного тайфуну Хагібіс і слабкий світовий попит.

Зокрема, споживчі витрати в Японії впали на 2,9% після того, як в жовтні був підвищений податок з продажів з 8% до 10%.

Скорочення ВВП стало першим за більш ніж рік і найбільшим з моменту падіння на 7,4% в 2014 році, коли Японія в останній раз підвищувала податок з продажів.

За даними Japantimes, приватне споживання впало в річному численні на 11%, оскільки скоротилися покупки автомобілів, косметики та побутової техніки. У 2014 році цей показник склав 18%.

У минулому кварталі інвестиції в бізнес впали на 3,7% (при очікуваному зниженні на 1,6%), а експорт - на 0,1% на тлі торгової війни між США і Китаєм.

Через поширення коронавірусу експерти прогнозують спад економіки країни в I кварталі цього року і можливу рецесію.

За даними The Wall Street Journal, на частку китайців припало 37% з $44 млрд, витрачених туристами в Японії в 2019 році. Однак в кінці січня китайський уряд заборонив виїжджати туристичним групам за кордон.

Крім того, коронавірус позначається і на скороченні експорту до Китаю і спаді виробництва через проблеми з поставками запчастин. Зокрема, Nissan довелося призупинити виробництво через брак комплектуючих з Китаю.

Міністр економіки Ясутоші Нисимура заявив, що уряд Японії готовий вжити необхідних заходів для боротьби з впливом коронавірусу на економіку і туризм.

У грудні уряд прем`єр-міністра Сіндзо Абе схвалив витрати в розмірі $ 120 млрд для пом`якшення наслідків підвищення податку з продажів.