ВС не розірвав угоду купівлі-продажу облігацій ТОВ "ЕСУ", яку уклали Укртелеком і Ощадбанк

Все про економіку та фінанси

Ощадбанк заявив, що 23 липня Верховний Суд задовольнив його касаційну скаргу та скасував рішення судів нижчих інстанцій, якими було задоволено позов “Укртелекома” про розірвання договору купівлі-продажу облігацій ТОВ “ЕСУ”, “заборгованість за якими становить майже 1,5 млрд грн” (цитата), пише liga.net.

Слід розуміти, йдеться про судову справу №910/13249/17. ТОВ “ЕСУ” - мажоритарний акціонер “Укртелекома”, кінцевий бенефіціар - Рінат Ахметов.

При цьому "Укртелеком" заявив, що згаданий договір не може бути реально виконаним без істотної шкоди для діяльності компанії. "Тому і ми, і банк змушені будемо шукати варіанти взаємовигідного компромісу, щоб забезпечити виконання рішення таким чином, який не матиме негативного впливу на операційну діяльність компанії", - зауважили в “Укртелекомі”, пише “Інтерфакс-Україна”.

Нагадаємо, у 2015 році “Укртелеком” приєднався до переговорів ТОВ "ЕСУ" з Ощадбанком і Укрексімбанком щодо боргу його власника по облігаціям. Тоді «Укртелеком» взяв на себе зобов`язання викупити у них облігації ТОВ "ЕСУ" загалом на 2 млрд грн (по 1 млрд грн у кожного з держбанків) та сплатити відсотки (в строк не пізніше 15.03.2017). У заставу держбанкам були передані акції “Укртелекома”. Планувалося, що погашення боргів відбудеться за рахунок коштів від продажу 3G-оператора "Тримоб" для “МТС Україна”, але ця угода зірвалася (на фоні відсутності згоди Фонду держмайна на її проведення).

Як писав Finbalance, 22.04.2019 Північний апеляційний госпсуд залишив без змін ухвалу Госпсуду м. Києва від 26.02.2019 (в справі №910/14130/17), якою Ощадбанку було відмовлено в задоволенні заяви Ощадбанку про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення від 02.03.2018, яким у свою чергу держбанку було відмовлено в задоволенні позову до ТОВ “ЕСУ” про стягнення 1,1 млрд грн боргу шляхом звернення стягнення на 92,79% акцій “Укртелекома”, які належать ТОВ “ЕСУ” та були передані в заставу для Ощадбанку.

Про інші спроби Ощадбанку та Укрексімбанку стягнути борги з “Укртелекома” і ТОВ “ЕСУ” - тут.