Євросоюз скасував обмеження на експорт зброї в Україну, - російське МЗС

Все про економіку та фінанси

Країни ЄС домовилися про зняття обмежень на поставку Україні військових технологій та обладнання. Про це повідомляє МЗС Росії.

При цьому як уточнюється, це було зроблено в ході недавнього засідання Євроради в Брюсселі лідерами країн ЄС «по-тихому».

Як зазначає російське МЗС, чинні донедавна обмеження щодо збройного експорту були введені рішенням Ради ЄС 20 лютого ц.р. під час Євромайдану – щоб не постачати спецспорядження і озброєння для режиму Януковича.

«Рішення Євроради не тільки пронизане «подвійними стандартами», але і йде врозріз з прийнятими самим Євросоюзом правилами контролю за експортом військових технологій та обладнання. Відомо, що дані правила були затверджені рішенням Ради ЄС 8 грудня 2008 (2008/944/GFSP) і містять визначення критеріїв, стандартів і «кодексу поведінки», які розглядаються як мінімальні вимоги до регулювання поставок військової продукції. Зокрема, зафіксований в них критерій № 3 закликає не видавати ліцензії на експорт військової технології і устаткування, які здатні спровокувати або продовжити збройний конфлікт або посилити існуючу напруженість чи конфлікт в країні кінцевого використання», - йдеться в заяві.