Парламент Євросоюзу більше не вважає Росію стратегічним партнером ЄС

Все про економіку та фінанси

Європарламент ухвалив резолюцію про відносини між ЄС і Росією. Як повідомляє кореспондент DW, за неї у вівторок, 12 березня, на пленарному засіданні у Страсбургу проголосували 402 євродепутати. Проти висловилися 163 парламентарі, ще 89 утрималися. Текст резолюції сформували на основі доповіді, підготовленої латвійською євродепутаткою Сандрою Калнієте, констатує DW.

Днем раніше пізно ввечері євродепутати провели дебати з приводу резолюції. "На жаль, зараз не час і не місце для нових великих ініціатив співпраці з Росією", - заявила Калнієте. У той же час, на її думку, з Москвою все ж варто "вибірково" працювати на вирішенням таких проблем, як зміни клімату, нерозповсюдження зброї масового ураження, боротьба з тероризмом.

Про що йдеться у резолюції

Згідно з резолюцією, Росія більше не може вважатися стратегічним партнером Євросоюзу. Головна причина цього - порушення Москвою міжнародного права та демократичних принципів, зокрема "окупація та анексія Криму, регіону України", "пряма та опосередкована" участь у збройних конфліктах у східній частині України, а також те, що Росія продовжує порушувати територіальну цілісність Грузії та Молдови.

Виходячи з цього, Європарламент переконаний, що "ЄС не може розглядати поступове повернення до звичного стану справ, поки Росія не імплементує повною мірою мінські домовленості та не відновить територіальну цілісність України". У резолюції також закликали Росію негайно звільнити політичних в`язнів, включно з громадянами інших країн. Окремо згадується український режисер Олег Сенцов, якому минулого року Європарламент присудив премію Сахарова.

Згадали євродепутати і проект трубопроводу "Північний потік-2". На їхнє переконання, він збільшить залежність Євросоюзу від постачання газу з Росії. Він також "загрожує внутрішньому ринку ЄС і не відповідає енергетичній політиці ЄС і його стратегічним інтересам, тому його (проект побудови газопроводу. - Ред.) слід зупинити", зазначається у резолюції.

Засудили євродепутати Росію і за її дії на території ЄС, наприклад, причетність до отруєння Сергія Скрипаля у Солсбері, кампанії з дезінформації та кібератаки, зв`язки уряду РФ з крайніми правими та популістськими силами в ЄС.