Єврокомісія: Шмигаль пообіцяв змінити норми законопроекту, який порушує асоціацію

Все про економіку та фінанси

Віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс, що є відповідальним за економічні питання, обговорив з прем’єр-міністром України законопроект про держзакупівлі, ухвалений в першому читанні. Про це Домбровскіс заявив в Брюсселі на спільному брифінгу зі Шмигалєм, пише "Європейська правда".

Домбровскіс підтвердив, що питання невідповідності цього проєкту Угоді з ЄС було однією з тем переговорів.

"Ми піднімали це питання і я отримав запевнення прем’єр-міністра що уряд працює над тим, щоби зміни до закону про держзакупівлі відповідали домовленостям України з ЄС, включаючи Угоду про асоціацію", - заявив він.

Денис Шмигаль підтвердив заяву віце-президента ЄК, наголосивши, що буде шукати компромісні формулювання у діалозі з ВР.

"Я запевнив віце-президента, що позиція уряду полягає у тому, щоби підтримувати національного виробника, не порушуючи зобов’язань, які є в Угоді про асоціацію. Ми однозначно будемо стояти на цій позиції", - заявив він.

"Ми будемо вести діалог про це із Верховною радою та профільними комітетами, будемо вести консультації про те, як підтримати українського виробника, не порушуючи наші домовленості (з Євросоюзом)", - додав прем’єр-міністр.

Раніше прем’єр-міністр визнав, що запропоновані парламентом зміни до закону про держзакупівлі суперечать асоціації з ЄС. 

Також Денис Шмигаль наголосив, що важливо розпочати системний та продуктивний діалог щодо оновлення поглибленої зони вільної торгівлі Україна-ЄС, так і про більш широкий контекст, пов’язаний зі взаємним доступом до ринків.

«Україні важливо інтенсифікувати діалог щодо укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції. У цього завдання є дві основних мети: по-перше, привести нашу інфраструктуру якості у відповідність до європейських стандартів; по-друге, полегшити доступ української продукції на ринок ЄС. Практика свідчить, що доступ на ринок ЄС відкриває нам і інші світові ринки», - розповів очільник українського уряду.