Єврокомісія пом`якшить бюджетні правила під час пандемії коронавірусу

Все про економіку та фінанси

Єврокомісія послаблює бюджетні правила для зменшення негативних наслідків пандемії коронавірусу для європейської економіки. "Сьогодні, і це абсолютно нове, ми активізуємо альтернативні умови. Ми раніше цього ніколи не робили", - повідомила у п`ятницю, 20 березня, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen), констатує DW.

Уряди країн тепер можуть інвестувати в економіку без будь-яких обмежень. Таким чином вони зможуть допомогти підприємствам під час нинішньої кризи. "Щоб зробити це можливим, ми тимчасово пом`якшуємо дуже суворі бюджетні правила", - наголосила очільниця Єврокомісії.

Раніше цього дня Урсула фон дер Ляєн в інтерв`ю Deutschlandfunk наголосила, що 27 країн-членів ЄС повинні мати запас міцності для подолання наслідків кризи, викликаної поширенням коронавірусу. Окремі країни потребують максимум свободи для того, щоб допомогти підприємствам, що постраждали від цієї пандемії, зазначила вона. Тому ЄК надає їм "багато свободи" у питанні державної допомоги, а також змінює правила щодо боргів перед Європейським Союзом.

Також Урсула фон дер Ляєн заявила, що відкрита для ідеї випуску облігацій ЄС, або "коронаоблігацій", для боротьби з економічним впливом спалаху коронавірусу, пише "Європейська правда".

За її словами, компанії потрапили в поточну надзвичайну ситуацію не зі своєї вини. "Вони насправді здорові. Якщо ми успішно переможемо вірус, нам потрібні будуть всі ці компанії, які ми зараз підтримуємо. Якщо компанії збанкрутують, пізніше буде набагато складніше вийти з кризи", - сказала вона.

Глава Єврокомісії підкреслила, що розглядаються всі інструменти і засоби подолання кризи: "Використовується те, що допомагає. "Коронаоблігаціі" також можливі".

Міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц вже запропонував державні інвестиції, щоб допомогти великим компаніям.

"Протягом цього часу ми можемо гарантувати ліквідність, як в кредитах, так і в позиках компаніям з великою кількістю співробітників", - сказав він, додавши, що всі необхідні фінансові інструменти будуть доступні для компаній.

Раніше Єврокомісія заявила про готовність надати 25 мільярдів євро для боротьби з негативними економічними наслідками епідемії коронавірусу.

Кількість інфікованих коронавірусом у країнах Європейського Союзу, Європейської економічної зони та Великій Британії сумарно перевищила кількість хворих у Китаї.