Єврокомісія погіршила прогноз: економіка єврозони в 2020 році впаде на 8,7%

Все про економіку та фінанси

Економіка єврозони в цьому році зануриться в глибшу рецесію, а відновлення в 2021 році буде менш суттєвим, ніж передбачалося раніше, спрогнозувала Єврокомісія у вівторок, додавши, що найбільше від пандемії COVID-19 постраждають Франція, Італія та Іспанія, пише Reuters.

Єврокомісія повідомила, що економіка єврозони в поточному році скоротиться на рекордні 8,7%, а в 2021 році зросте на 6,1%. На початку травня Єврокомісія прогнозувала зниження ВВП в цьому році на 7,7% і зростання на 6,3% в 2021 році.

Єврокомісія також повідомила, що була змушена переглянути попередні прогнози через менш швидкого, ніж очікувалося, зняття карантинних заходів в країнах єврозони.

Виконавчий орган ЄС значно скоротив колишні прогнози для Франції, Італії та Іспанії - трьох країн, що найсильніше постраждали від пандемії, - і тепер очікує зниження ВВП кожної з них в цьому році більш ніж на 10%.

Найбільша економіка єврозони, Німеччина, де масштабне тестування допомогло обмежити смертність, як очікується, скоротиться в 2020 році на 6,3%, що менше травневого прогнозу в 6,5%. Проте відновлення економіки Німеччини в 2021 році, ймовірно, буде менш вираженим, ніж прогнозувалося раніше.