Єврокомісія наполягає, щоб влада Італії скоригувала проект держбюджету

Все про економіку та фінанси

Єврокомісія вимагає від Італії до 13 листопада надати оновлений проект бюджету на 2019 рік, який відповідає нормам Євросоюзу. Про це в понеділок, 5 листопада, заявив єврокомісар з питань фінансів П`єр Московісі на зустрічі з міністрами фінансів країн єврозони, констатує DW.

"Помилково" вважати, що Брюссель піде з Римом на "свого роду угоду", щоб врегулювати цей конфлікт, підкреслив єврокомісар. "Ні, це не обговорюється, ми не ведемо переговори. Правила є правила, їх необхідно поважати", - додав Московісі, цитує агенція AFP.

Наприкінці жовтня Єврокомісія відхилила проект бюджету Італії на наступний рік. Рим запланував дефіцит в розмірі 2,4 відсотка від ВВП, що значно більше, ніж показник, про який Брюссель домовлявся з попереднім урядом. Представники урядової коаліції з ультраправих і популістів перед виборами обіцяли покінчити з політикою заощадження.

В Італії є час до 13 листопада, щоб подати виправлений проект бюджету. В іншому разі країні може загрожувати штраф до 0,2 відсотка від ВВП, що у випадку Італії становить до 3,4 мільярда євро.

Керівництво ЄС вважає, що політика нового уряду Італії, який вирішив відмовитися від колишнього курсу економії фінансових коштів і консолідації бюджету, загрожує фінансовій стабільності в Єврозоні і в усьому Європейському Союзі. Віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс вказав на те, що державна заборгованість Італії вже становить 2,3 трильйона євро або близько 130 відсотків від ВВП, що значно більше цілі ЄС в 60 відсотків.