Єврокомісар: банківської таємниці в Європі більше не існує

Все про економіку та фінанси

Єврокомісар з економіки та фінансів П`єр Московічі заявив, що в Європі більше немає банківської таємниці, про будь-який відкритий, наприклад, в Швейцарії, рахунок відразу стає відомо податковим органам, пише "ЛігаБізнесІнформ".

"З банківською таємницею в Європі покінчено. Якщо хтось володіє рахунком в Швейцарії, відбувається автоматичний обмін інформацією, тобто ми про це відразу дізнаємося", - повідомив єврокомісар.

Він також нагадав, що домовленості про обмін інформацією були підписані, крім Швейцарії, з Ліхтенштейном, Сан-Марино, Андоррою і Монако.

Рада міністрів економіки і фінансів країн Євросоюзу (Екофін) раніше схвалила рішення про розширення списку доходів платників податків ЄС, за якими податкові органи країн союзу повинні були почати автоматично обмінюватися інформацією не пізніше другої половини 2017 року. Під автоматичний обмін інформацією податковими службами підпали відсотки, дивіденди, виручка від продажу фінансових активів, а також відомості про залишки на рахунках.

На початку лютого Московічі заявляв, що, незважаючи на відсутність європейських країн в схваленому ЄС на початку року "чорному списку" податкових гаваней, в Європі все ще залишаються чорні діри в сфері податкового адміністрування.