Євробонди Януковича: Росія очікує рішення Апеляційного суду Англії до 01 серпня

Все про економіку та фінанси

Вердикт Апеляційного суду Англії у справі про борг України перед РФ на $3 млрд буде винесено до 1 серпня цього року, заявив заступник міністра фінансів Росії Сергій Сторчак, пише lb.ua з посиланням на одне з російських інформагентств.

"Очікуємо рішення суду. У них закінчується цикл до виходу у відпустку, в цей період повинні оголосити рішення", - констатував Сторчак.

Згідно з даними сайту суду, Апеляційний суд іде у відпустку в 2018 році з 1 серпня по 1 жовтня.

Сторчак сказав, що Апеляційний суд спочатку підготує проект вердикту, який буде розданий сторонам. Далі сторони можуть надати свої коментарі до вердикту в письмовому вигляді, і тільки після цього суд винесе офіційний вердикт.

Нагадаємо, 17 лютого 2016 року Мінфін РФ подав до Високого суду Лондона позов про стягнення заборгованості за єврооблігаціями. Суд 29 березня 2017 року схвалив прискорений розгляд зазначеного позову, фактично відкинувши основні заперечення України і погодившись з наявністю зобов`язань за єврооблігаціями. Суд визнав, що транзакція є стандартною борговою операцією, хоча і здійсненою за незвичайних умов. Водночас у рішенні суду зазначалося, що деякі визначення потребують уточнення, є багато важливих питань, з якими суд повинен розібратися.

26 травня 2017 року Високий суд Лондона задовольнив клопотання України про призупинення виконання рішення від 29 березня 2017 року до завершення розгляду апеляційної скарги України в Апеляційному суді (Court of Appeal).

Рішення Апеляційного суду Лондона в подальшому ще може бути оскаржене у Верховному Суді (Supreme Court).