ВР зробила крок до "кешбеку" та розширення РРО на усіх "спрощенців", крім першої групи

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла за основу законопроект про "кешбек" (№1073), який передбачає механізм компенсації покупцеві вартості покупки дорожче 100 грн в разі виявлення порушення при проведенні розрахункової операції, пише “Інтерфакс-Україна”.

Також документ передбачає створення інформаційної системи в рамках електронного кабінету для перевірки справжність отриманого покупцем чека і для оформлення скарги на продавця.

Крім цього, законопроект впроваджує дворівневу систему перевірок звернень споживачів або скарг. На першому рівні - в разі непідтвердження продавцем факту продажу товарів або послуг проводиться камеральна перевірка, а в разі неявки продавця для її проведення призначається фактична перевірка. На цьому рівні пропонується перевіряти дотримання вимог законодавства про реєстратори розрахункових операцій, оприбуткування товарів та їх обліку й обігу, дотримання порядку ведення касових операцій.

Законопроект також розширює перелік видів діяльності, для яких застосування РРО є обов`язковим. Як зазначено в тексті, РРО не буде застосовуватися платниками єдиного податку першої групи.

Народні депутати також підтримали скорочену підготовку цього законопроекту до другого читання.

Додамо, що ВР також прийняла за основу законопроект №1053-1, якими підприємцям пропонується використовувати програмні РРО поряд з традиційними. Крім цього, законопроект спрощує процедуру реєстрації такого апарату. "Це законопроект, яким ми переносимо РРО на телефони, аксесуари", - зазначив народний депутат від партії "Голос" Ярослав Железняк.

При цьому штрафи за порушення роботи з РРО (видачу чека на неповну суму вартості товарів або послуг, наприклад, або непроведення розрахункових операцій через РРО) збільшуються до 150% вартості товару за перше порушення (наразі - 1 грн) і до 250% вартості за наступні (наразі - 100%). Документ передбачає також збільшення штрафів за інші порушення.