ВР вписала в держбюджет 2 млрд грн на здешевлення кредитів для малого бізнесу

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №2589 про внесення змін держбюджету на 2020 рік щодо Фонду розвитку підприємництва.

Як констатує Міністерство фінансів, з держбюджету буде виділено 2 млрд грн на програму «Забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва» для впровадження програми доступного кредитування в Україні.

Фінансування здійснюватиметься за рахунок коштів від дострокового погашення векселів Фонду гарантування вкладів фізосіб у сумі 2 млрд грн, які спрямують до спеціального фонду держбюджету.

Фонд розвитку підприємництва покликаний сприяти розвитку суб’єктів мікро- та малого підприємництва.

"Розширення та спрощення доступу ММП до інвестиційного кредитування дозволить їм створити робочі місця, збільшити обсяги виробництва та експорту, розвивати високотехнологічне виробництво та впроваджувати інновації, підвищувати енергоефективність. Така програма також спонукатиме до повернення трудових мігрантів, оскільки збільшить доступність дешевшого кредитування", - кажуть у Мінфіні.

Підтримка буде надаватися за двома напрямками:

- перший – здешевлення кредитів шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9 відсотків річних за кредитами у національній валюті. Відсоток залежить від розміру та типу бізнесу:
5% річних – якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочих місця;
7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць, але за кожного нового працівника ставка знизиться на 0,5%;
9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн грн;

- другий – надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро та малому бізнесу, якщо у них не вистачає застави.

Порядок надання підтримки буде визначено найближчим часом відповідним рішенням Кабінету Міністрів, інформує Мінфін.

Фонд розвитку підприємництва виступає правонаступником Німецько-Українського фонду. Управління Фондом здійснює Міністерство фінансів після відповідного рішення Кабінету Міністрів 11.12.2020.