ВР внесла уточнення в закон про створення незалежного оператора ГТС України

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада внесла уточнення в прийнятий 31 жовтня закон "Про внесення змін до деяких законів України у зв`язку з відділенням діяльності з транспортування природного газу". За ухвалення відповідної постанови проголосували 292 народних депутатів, пише "БізнесЦензор".

Як пояснив глава профільного комітету парламенту Андрій Герус, необхідність прийняття документа пов`язана з різночитаннями визначення поняття "газотранспортна система" в українському законодавстві.

"У нас є певні розбіжності в українському законодавстві щодо того, що таке газотранспортна система і чи включає в себе ГТС підземні сховища... Тому ми пропонуємо провести узгодження тексту і прописати, що 100% державної власності гарантується і в газотранспортній системі і в підземних сховищах газу" , - сказав Герус.

У свою чергу прем`єр-міністр Олексій Гончарук закликав депутатів підтримати рішення в зв`язку з необхідністю підготувати ГТС України до роботи під управлінням нової незалежної оператора.

"Росіяни дуже не хочуть, щоб у нас вийшло підготувати нашу ГТС і нашого оператора до продовження контракту... Зараз ми... спробували знайти формулювання щодо того, що українська ГТС на 100% залишається власністю України", - зазначив Гончарук.

Як додає Lb.ua, глава уряду запевнив, що останній лист від "європейців" щодо цього законопроєкту отримав тільки сьогодні вночі.

"Що стосується того, що українська ГТС на 100% залишається в Україні, у власності України. Не ведіться на маніпуляції. У мене взагалі є підозра, що тут працює ФСБ", - сказав прем`єр.

У свою чергу заступник спікера парламенту Руслан Стенфанчук додав, що після прийняття закону Головним юридичним управлінням ВР було проведено зведення внесених в нього перед голосуванням правок.

"Ця таблиця відповідає тим речам, щодо яких було досягнуто домовленостей на рівні комітету і на рівні Верховної Ради", - підкреслив Стефанчук