ВР знову відмовилася призначити Вітренка міністром енергетики

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада знову не змогла призначити Юрія Вітренка першим віце-прем`єром - міністром енергетики. За проголосували тільки 204 нардепи, в т.ч. 177 нардепів "Слуги народу", 18 "Довіри" і два позафракційних, пише Lb.ua.

Прем`єр вносив подання про призначення за пропозицією фракції "Слуга народу". Сам кандидат під час виступу сказав, що за час, поки він виконував обов`язки міністра енергетики, було погашено борг по зарплаті перед шахтарями і подано проєкт рішення про обмеження здорожчання електроенергії.

Співрозмовники видання у фракції "Слуга народу", що третя спроба зробити з Вітренка віце-прем`єра хоч і можлива, але малоймовірна.

"У минулому люди Ахметова не голосували за Вітренка, якого просував Ігор Коломойський. Вітренко домовився з Ахметовим. І тому люди Коломойського не голосували за нього", - кажуть джерела.

"Найбільш значущі пільги були монетизовані, ... винесено на Кабмін рішення по газу, яке дозволило знизити ціну на газ на третину. Було уникнуто віялових відключень у час холодів", - звітував Юрій Вітренко перед голосуванням за призначення.

Він також додав, що на цей опалювальний сезон коштів вистачить на субсидії для всіх отримувачів.

Нардепи цікавилися, чи вніс Вітренко у декларацію кандидата на посаду премію за перемогу в арбітражі над "Газпромом" у 4 млн доларів. Він відповів, що не вніс, але зробить це згодом.

У перерві в засіданні парламенту профільний комітет рекомендував нардепам підтримати кандидатуру Вітренка. За висловилися 14 членів комітету, по два - проти та утрималися.

Нагадаємо, 18 грудня Верховна Рада не підтримала кандидатуру колишнього виконавчого директора НАК "Нафтогаз" Юрія Вітренка на посаду віце-прем`єра - міністра енергетики. За призначення Вітренка проголосували лише 186 народних депутатів. Проти проголосували 19 нардепів, утрималися – 88. Ще 43 не брали участі у голосуванні.