ВР схвалила податкові пільги для нової організації із закупівлі ліків

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №2539 "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються за кошти державного бюджету, і створення умов для закупівель в сфері охорони здоров`я за кошти державного бюджету", пише "БізнесЦензор".

Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу, звільнивши до 1 січня 2023 роки від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів спеціально створеною Міністерством охорони здоров`я закупівельної організації.

Також документом запропоновано продовжити до 31 грудня 2022 року дію пільг з податку на додану вартість для операцій з постачання деяких лікарських засобів, медичних виробів спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі, визначених відповідно до закону "Про державні закупівлі".

Як повідомлялося, напередодні Верховна Рада прийняла за основу проект закону, який передбачає створення МОЗ спеціальної організації для закупівель медичних товарів за кошти державного бюджету в рамках програм, які будуть визначені як стратегічні.

Також законопроектом запропоновано спростити імпорт препаратів для нової закупівельної організації, а також вносяться зміни в порядок ліцензування ліків.

Нагадаємо, у вересні 2019 року Верховна Рада внесла зміни в закон про державні закупівлі, продовживши закупівлі лікарських засобів через міжнародні організації до 2022 року.